KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Onikişubat Mağralı Mahallesi'nde tek katlı ev icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01053814
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Semt-Mahalle : MAĞRALI MAH. / BİNEVLER
: 60
Yayınlandığı Gazeteler

KAHRAMANMARAŞ''TA BUGÜN 20.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/871 ESAS
Muhammen Bedeli
:
26,358 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2018/871 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Onikişubat İlçe, 1521 Ada, 12 Parsel, MAGRALI Mahalle/Köy, Kahramanmaraş İli, Onikişubat İlçesi, Mağralı Mah., (Mağralı Mah. Ermiş Cad. No: 55), 1521 ada 12 nolu parsel üzerinde bir adet tek katlı bina bulunmaktadır. Yapı cinsi Betonarme karkastır. Isınma sistemi sobalıdır. Yapı ruhsatsızdır. Zemin Kat konut olarak kullanılmakta olup Oturum Alanı 60.00 m2 dir. Girişte hol+ 3 oda bulunmaktadır. Duvarlar sıvalı ve üzeri plastik boyadır. Tavan plastik boyadır. Giriş kapısı, iç kapılar, pencereler ahşap doğramadır. dir. Mutfakta tezgah ve raf mevcuttur. Elektrik ve su tesisatı mevcuttur. Yapı yaşı tahmini 21-30 yıllıktır, yıpranma oranı %25 dir. Hali hazırda kullanılmaktadır. Yapı Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2019 yılı yapı yaklaşık birim maliyetine göre 3. sınıf A grubu yapılara girmekte olup m2 birim maliyeti 980,00 TL/m2'dir. Binanın Alt yapısı vardır ve Belediyenin yol, su, ulaşım, çöp toplama ve benzeri hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bahçede banyo ,wc vb. kullanım için yaklaşık 5.00 m2 yapı bulunmaktadır. Yapıda sıva. Boya vb. imalat eksiği olup tamamlanma oranı %85 olarak hesap yapılacaktır. Yapı cinsi yığma olup Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2019 yılı yapı yaklaşık birim maliyetine göre 1. sınıf A grubu yapılara girmekte olup m2 birim maliyeti 185,00 TL/m2'dir. Yapı yaşı tahmini 21-30 yıllıktır, yıpranma oranı %32 dir. Hali hazırda kullanılmaktadır.
Adresi : Mağralı Mah. Ermiş Cad. No: 55 Onikişubat / KAHRAMANMARAŞ
Yüzölçümü : 152 m2
Arsa Payı : 1/4
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı İmar PlanındaAT Nizam ( Atrium nizam)Konut Alanı içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 26.358,66 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/871 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR