KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Onikişubat Karamanlı'da 3+1 daire icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062388
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Semt-Mahalle : KARAMANLI MAH. / BİNEVLER
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 10
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 08.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/416 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
192,837 TL
Birinci Satış Günü
:
21.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
19.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2019/416 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Onikişubat İlçe, 5754 Ada, 2 Parsel, KARAMANLI Mahalle/Köy, 14 Nolu Bağımsız Bölüm Kahramanmaraş İli Onikişubat ilçesi Karamanlı Mahallesi 5754 Ada 2 Nolu parsel A Blok 4. Kat Bağımsız Bölüm No:14 Zemin Tipi Kat İrtifakı Ana taşınmaz nitelik KONUT olup.A Blok 4. Kat 14 Nolu KONUT tur. Hissesi Tamdır. Kahramanmaraş İli Onikişubat İlçesi Karamanlı (Haydarbey Mah) Mah 32138 Sokak No 7 de bulunan KAYRA SİTESİ A Blok 4. Kat 14 Nolu KONUT tur.KAYRA SİTESİ A BLOK 3.Bodrum+2.Bodrum+1.Bodrum+Zemin+ 6 Normal kattan oluşan 10 Katlı binadır. Cinsi Betonarme karkastır. Asansörlüdür. 3+1 DAİRE TİPİDİR. Isınma sitemi kombili doğal gazlıdır. Mutfakta doğal gaz vardır.Borçluya ait meskenin cephesi Doğu+Güney+Kuzeyolup İnşaat ruhsatına göre Oturum alanı 110 m2 dir Her Katta 2 Daire Vardır. Girişte hol+oturma odası salon+mutfak+banyo+wc +ebeveyne yatak odası+ çocuk yatak odası bulunmaktadır.Mutfak, oturma odası açılan 1 adet hole açılan 1 adet olmak üzere toplam 2 adet balkon vardır. Yer döşemesi ıslak hacimler seramik diğer yerler laminant parkedir. Duvarlar plastik boyadır tavan plastik boya tavanda kartonpiyer mevcuttur. Giriş kapısı Çelik kapıdır. İç kapılar ahşap pencereler p.v.c dir Mutfak alın duvarları fayans kaplama banyo wc duş duvarları fayans kaplamadır banyo wc de lavabo vardır. banyo+wc taban döşemesi seramiktir. Girişte vestiyer,mutfakta tezgâh ve dolap vardır. Yapı Ruhsatı 2014 yılında alınmış olup Yapı süresi göz önüne alındığında 4 yıllıktır. Çevre Duvarı bahçe düzenlenmesi açık oto parkı vardır. Alt yapısı vardır ulaşımı kolaydır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Yüzölçümü : 1.845,58 m2
Arsa Payı : 160/4800
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı İmar planı içerisinde olup E=1.50 Max 10 katlı Konut kullanım alanındadır
Kıymeti : 192.837,33 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/11/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 19/12/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/416 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR