KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Onikişubat/Ilıca Mahallesinde 58 m² daire icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN01062352
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Semt-Mahalle : ILICA MAH. / HACIBAYRAM
: 58
Yayınlandığı Gazeteler

KAHRAMANMARAŞ''TA BUGÜN 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2815 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
79,745 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
26.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu
GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2018/2815 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Onikişubat İlçe, 261 Ada, 9 Parsel, ILICA Mahalle/Köy, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Kahramanmaraş ili Onikişubat İlçesi Ilıca ( Şifa mah ) Mah Mustafa Kemal caddesi 19 sokak No; 8 de bulunan Devamlı Apt ZEMİN kat (Yerinde Giriş kat 5 Nolu) 5 nolu meskendir. Cinsi Betonarme karkastır . Devamlı Apt Bodrum kat+ Zemin kat + 2 Normal kat+Teras kat olmak üzere 5 katlıdır Asansör yoktur Yapı Ruhsatına göre oturum alanı 58.0 m2 dir.


Cephesi Güney+ Doğudur. Girişte Hol+Oturma odası+Mutfak +Yatak odası banyo+ wc + vardır Mutfağa açılan balkon mevcuttur yatak Yer döşemesi seramik banyo wc duvarları mutfak alnı fayns kaplamadır duvarlar su bazlı plastik boya tavan kireç badanadır Giriş kapısı çelik kapı iç kapılar ahşap Banyo wc kapısı p.v.c dir pencereler p.v.c dir. Mutfakta tezgah ve dolap vardır girişte vestiyer vardır halı hazırda yazın kaplıca mevsiminde kullanılmaktadır.suyu elektriği vardır Yapı kullanma izni yoktur yapı ruhsatı 2008 yılında alınmış olup yapım süresini de göz önünde bulundurduğumuzda 9 yıllıktır Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır Çevre duvarı mevcuttur Binaların oturum dışında kalan kısımlar açık otopark ve bahçe olarak kullanılmaktadır


Adresi : Ilıca (Şifa Mah)Mah Mustafa Kemal Caddesi 19. Sokak No; 8 Devamlı Apt Giriş Kat No:5 Onikişubat / KAHRAMANMARAŞ
Yüzölçümü : 566,38 m2
Arsa Payı : 1550/28319
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı İmar planında (TK) Turizm konut tanımlıdır
Kıymeti : 79.745,51 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 26/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2815 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR