KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Onikişubat Haydarbey'de 3+1 daire icradan satılıktır (Çoklu satış)

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129378
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Semt-Mahalle : HAYDAR BEY MAH. / BİNEVLER
Oda Sayısı : 3+1
: 148
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 12.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/149 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
244,200 TL
Birinci Satış Günü
:
26.03.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
22.04.2020 10:40
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat mezat salonu -Kahramanmaraş

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2019/149 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Onikişubat İlçe, 4028 Ada, 16 Parsel, PINARBAŞI Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Zemin Tipi Kat irtifakı, Ana Taşınmaz Nitelik ARSA dır.Zemin. Kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm Konuttur. Hissesi tamdır. Kahramanmaraş İli, Onikişubat İlçesi, Pınarbaşı Mah. (Haydarbey Mah. 32059. Sok. No: 2), 4028 ada 16 nolu parselde bulunan BARBAROS SİTESİ Zemin Kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm Konuttur. Barbaros Sitesi 2. Bodrum Kat+ 1. Bodrum Kat+ Zemin Kat+ 9 Normal Kattan oluşan 12 Katlı binadır. Yapı cinsi Betonarme karkastır. Isınma sistemi kaloriferlidir. Borçluya ait konut Kuzey-Güney- Batı cephelidir. Yapı Ruhsat tarihi 31.12.2010 olup İnşaat ruhsatına göre Oturum Alanı 148.00 m2? dir. Her katta 2 adet daire vardır.Girişte hol+ salon+ oturma odası+ yatak odası+ çocuk yatak odası+ mutfak+ banyo+ wc ve 1 adet balkon bulunmaktadır. Ayrıca Holden çıkılan balkon da odaya dönüştürülmüştür. Yer döşemesi ıslak hacimler seramik olup diğer mekanlar ahşap parkedir. Duvarlar saten boyadır. Tavan plastik boyadır. Giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap, pencereler p.v.c. dir. Wc ve banyo duvarları fayans kaplamadır. Mutfakta tezgah ve dolapları mevcuttur. Alt yapısı vardır ve Belediyenin yol, su, ulaşım, çöp toplama ve benzeri hizmetlerinden faydalanmaktadır. Yapı Kullanma İzin Belgesi tarihi 2014 yılı olup yapı 4-5 yıllıktır. 4-5 yıllık betonarme karkas yapılarda yıpranma oranı % 6 dır. Çevre duvarı ve açık otoparkı vardır. Hali hazırda kullanılmaktadır.
Yüzölçümü : 5.850,48 m2 Arsa Payı : 75/6400
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı İmar Planında Karma Kullanım Alanları E=1.70 Max. Kat=10 olarak tanımlıdır.
Kıymeti : 244.200,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/03/2020 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 22/04/2020 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat mezat salonu -Kahramanmaraş
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Onikişubat İlçe, 7105 Ada, 3 Parsel, TAVŞANTEPE Mahalle/Köy, Tekeyatağı Mevkii, niteliği BAĞ olup, taşınmaz üzerinde bir adet tek katlı bağ evi ve birtakım ağaçlar bulunmaktadır. Yapının cinsi yığmadır. Isınma sistemi sobalıdır. Yapı Ruhsatsız olup oturum alanı 40.00 m2 dir. Duvarlar plastik boyadır. Giriş kapısı ahşap, pencereler demir doğramadır. Trapez galvaniz sac kapalama çatı bulunmaktadır. Yapı tahmini 6-10 yıllıktır. 6-10 yıllık betonarme karkas yapılarda yıpranma oranı % 12 dir.Hali hazırda kullanılmaktadır. taşınmaz, ilçe merkezine 6 km. kuş uçuşu mesafededir. Tavşantepe Mahallesi genel olarak yazlık bağ evleri olarak kullanılmaktadır. Parsel üzerinde bulunan ağaçlar zirai anlamda bakımları muntazam yapılmamış olup, aynı zamanda tarımsal anlamda bilimsel dikim normlarına göre dikilmemiştir. sık dikim halinde yapılmış olan dikim nedeni ile ağaçların bir kısmında optimum gelişim olmadığı gözlemlenmiştir.Taşınmaz üzerinde muhtelif yaş ve sayılarda ceviz, kiraz,vişne,erik,elma veçam ağaçları vardır.
Yüzölçümü : 3.019,99 m2 Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 381.794,85 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/03/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 22/04/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat mezat salonu -Kahramanmaraş
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/149 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR