KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Onikişubat Boğaziçi Mahallesi'nde 4+1 daire icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062371
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Semt-Mahalle : BOĞAZİÇİ MAH. / HACIBAYRAM
Oda Sayısı : 4+1
: 170
Bulunduğu Kat : 7
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 08.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/680 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
306,215 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
26.12.2019 14:20
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2019/680 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Onikişubat İlçe, 6227 Ada, 7 Parsel, PINARBAŞI Mahalle/Köy, 31 Nolu Bağımsız Bölüm Kahramanmaraş İli Onikişubat ilçesi Pınarbaşı Mahallesi 6227 Ada 7 Nolu parsel Zemin Tipi Kat İrtifakı Ana taşınmaz nitelik KONUT olup. G Blok 7. KAT 31 Nolu MESKEN dir. Hissesi tamdır. Kahramanmaraş İli Onikişubat İlçesi Pınarbaşı(Boğaziçi Mah) Mah Osman Erşan Caddesi No 10 da bulunan PRESTİJ PARK KONUTLARI SİTESİ G BLOK 7.kat 31 nolu bağımsız meskendir.PRESTİJ PARK KONUTLARI SİTESİ G BLOK Zemin+7 Normal kattan oluşan 8 Katlı binadır. Cinsi Betonarme karkastır. Asansör mevcuttur Isınma sitemi kombili doğal gazlıdır. Mutfakta doğal gaz vardır. Borçluya ait meskenin cephesi güney+doğu olup İnşaat ruhsatına göre Oturum alanı 170 m2 dir Her Katta 4 Daire Vardır. Girişte hol+oturma odası salon+mutfak+banyo+wc +ebeveyne yatak odası+2 adet çocuk yatak odası bulunmaktadır.Ebeveyn yatak odasında duş vardır Mutfak oturma odası ve Salona açılan balkon vardır Yer döşemesi ( balkonlar mutfak banyo wc holler salon duş seramik) diğer mekânlar ahşap parkedir. Duvarlar alçı sıva üzeri saten boyadır tavan plastik boya tavanda kartonpiyer mevcuttur. Giriş kapısı Çelik kapı dır İç kapılar ahşap pencereler p.v c dir . Ön balkonda korkuluk vardır.Mutfak alın duvarları fayans kaplama banyo wc duş duvarları fayans kaplamadır banyo wc de Hilton tipi lavabo vardır tavan asma tavandır banyo+wc taban döşemesi seramiktir. Girişte vestiyer,mutfakta tezgâh ve dolap yatak odalarında dolaplar vardır. Yapı kullanma izni 2016 yılında alınmış olup 3 Yıllıktır. Çevre Duvarı, bahçe düzenlenmesi açık oto parkı vardır. Alt yapısı vardır ulaşımı kolaydır. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Yüzölçümü : 20.988,21 m2
Arsa Payı : 38/8060
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı imar planı içerisinde olup E=1.70 Max 10 katlı Karma kullanım alanındadır
Kıymeti : 306.215,86 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/11/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 26/12/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/680 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR