KAHRAMANMARAŞ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Onikişubat Binevler'de 5+1 daire mahkemeden satılıktır

KAHRAMANMARAŞ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198296
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Semt-Mahalle : BİN EVLER MAH. / HACIBAYRAM
Oda Sayısı : 5+1
: 224
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 27.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
469,206 TL
Birinci Satış Günü
:
22.09.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
21.10.2020 11:00
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat mezat (ihale) salonu - Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat mezat (ihale) salonu Merkez / KAHRAMANMARAŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAHRAMANMARAŞ (2.SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2020/5 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İli, Onikişubat İlçe, 2804 Ada, 12 Parsel, Pınarbaşı Mahalle/Köy, A Blok, 6. Kat, 15 Nolu Bağımsız Bölüm,Bağımsız bölüm niteliği meskendir. Nolu Bağımsız Bölüm Kahramanmaraş ili Onikişubat ilçesi Pınarbaşı (Binevler Mah.) Mah. Bediüzzaman Bulvarı No:84, Serra Sitesi, A Blok (Yapı ruhsatında 1 blok) 6. Kat, 15 Nolu(yerinde 8.kat, 15 nolu) meskendir, Serra Sitesi, A Blok (yapı ruhsatında 1 blok) 2 bodrum kat+1 bodrum kat+zemin kat+10 normal kat olmak üzere 13 katlıdır, cinsi betonarme karkastır. Asansör mevcuttur, yapı ruhsatına göre 6. kat, 15 nolu meskenin oturum alanı 224.0 m²'dir. Cephesi kuzey+güney+doğudur. Girişte hol+oturma odası+salon+mutfak+ara hol+yatak odası+çamaşır ütü odası+yatak odası+yatak odası+banyo+wc, mutfağa, oturma odasına, çamaşır ütü odasına,yatak odasına oturma odasına açılan balkon vardır, ebeveyn yatak odasında duş vardır, yer kaplaması giriş holü, ara hol, ütü odası, banyo, wc ve duş, balkonlar seramik diğer mekanlar ahşap parkedir, duvarlar saten boya, tavan plastik boya kartonpiyer vardır, banyo, wc, duş duvarları renkli fayans kaplamadır, banyo, wc de duş ve lavabo vardır, giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap doğrama, pencereler p.v.c'dir. Mutfakta tezgah ve dolaplar mevcuttur, ısınma sistemi merkezi doğal gazlıdır, mutfakta doğal gaz sistemi vardır, doğal gaz saati yoktur, çevre duvarı, açık otoparkı, oyun alanlarımevcuttur, ulaşımı kolaydır, alt yapısı vardır, merkezi yerdedir, belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Yapı kullanım izni 2010 yılında alınmış olup 10 yıllıktır.
Adresi : Kahramanmaraş ili Onikişubat İlçesi
Yüzölçümü : 6.525,84 m2
Arsa Payı : 100/4800
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli İmar Planı İçerisinde E:1.50, Maks.
Kat:10 Yapılaşma Şartlarında Konut Alanıdır.
Kıymeti : 469.206,45 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında Olduğu Gibidir.
1. Satış Günü : 22/09/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 21/10/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat mezat (ihale) salonu - Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat mezat (ihale) salonu Merkez / KAHRAMANMARAŞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR