GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Oğuzeli/Güllük Mahallesi'nde 297 m2 arsalı müstakil ev icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962430
Şehir : Gaziantep / Oğuzeli
Semt-Mahalle : GÜLLÜK MAH. / OĞUZELİ
Oda Sayısı : 2+1
: 297
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : Müstakil
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/101233 Esas
Muhammen Bedeli
:
248,719 TL
Birinci Satış Günü
:
09.05.2019 09:40
İkinci Satış Günü
:
11.06.2019 09:40
Satış Yeri
:
Gaziantep Adalet Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil // GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2017/101233 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa Konu Taşınmaz; Kayıtlara ve Bilirkişi Raporlarına Göre; Borçlulardan biri adına kayıtlı; Gaziantep İli, Oğuzeli İlçesi, Güllük Mah.-Köyü, 4 Cilt, 313 Sayfa, 436 Ada, 1 Parselde Kayıtlı, 297,47 m² Yüzölçümlü Ana Taşınmaz Olarak Arsa Vasıflı, Tam Hisseli Taşınmazdır. Yerinde yapılan incelemelerde, taşınmaz tapu kayıtlarında arsa olarak görünse de, arsa üzerinde yapı mevcut olup, mevcut yapı bodrum+zemin+1.kattan oluşmaktadır. Söz konusu yapı; bodrum kat: ambar, zemin kat: 2 oda, salon, mutfak, banyo, Lv-wc, 1 adet depo bölümü, 1.kat: henüz üzeri kapatılmamış yanları ve iç hacimleri briket duvar ile çevrilmiş haldedir. Asansörsüz binada bodrum kat: brüt 125 m² zemin kat: brüt 295 m², 1.kat: 305 m² olmak üzere toplam 725 m² kullanım alanlı yapıda iç kapılar ahşap kaplama pencereler PVC doğrama olup dış kapısı çelik kapıdır. Söz konusu yapının yaklaşık 15 yıllık bir binada bulunduğu görülmüş olup bina bakım durumu ve imalat eksikleri de dikkate alınarak yıpranma payı bodrum kat için % 40, zemin kat için % 30, 1.kat için % 80 olarak alınmıştır. Bina asansörsüz ve sobalıdır. Mahallinde Güllük mahallesi sınırları içerisinde bulunan parsel, konum olarak Bahçe Sokak üzerinde konumludur. Bölgeye ulaşım rahat sağlanmakta olup ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır. Taşınmazın çevresinde Atatürk Caddesi, Oğuzeli Anadolu Lisesi bulunmaktadır. Arsa üzerindeki yapının 2/B yapı sınıfında inşa edildiği tespit edilmiştir.
DİKKAT: İhale Katılımcıları ve Muhtemel Alıcıları tüm açıklamaları, şerh-irtifak-beyanlar hanesindeki bilgileri ve neticelerini baştan kabul etmiş sayılırlar...
Adresi : Güllük Mahallesi, Olgunlar Sokak, No:4 Oğuzeli / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 297,47 m2
Kıymeti : 248.719,10 TL

KDV Oranı : %18
İmar Durumu : İmar Planında; Bitişik Nizam 3 Katlı Konut Yapı adasına gelmekte olduğu belirtilmiştir.
Kaydındaki Şerhler : Şerh-Beyan-İrtifak Hanesinde: Herhangi bir beyan bulunmamaktadır. Taşınmaz dosyamızdan hacizlidir ve satış hazırlama tarihi itibariyle taşınmaz kaydı üzerinde başkaca icra dosya haciz şerhleri ile takip başlatılmamış ipotek şerhleri bulunmaktadır ve ipotek alacaklısı tarafından kendi alacakları altında olmamak şartı ile satışa muvafakat edilmiştir ve bildirilen alacak tutarı muhammen bedelin % 50'sinin altında kaldığından, satış; muhammen bedelin % 50'si + satış masrafları toplamı üzerinden yapılacaktır.
1. Satış Günü : 09/05/2019 günü 09:40 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 09:40 - 09:50 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adalet Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil // GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/101233 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/03/2019
İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
*** İş bu satış gazete ilanı tebliğ yapılamayan tüm ilgililere ve taraflara tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR