OF İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Of Sulaklı Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

OF İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01139513
Şehir : Trabzon / Of
Semt-Mahalle : SULAKLI MAH. / OF
Oda Sayısı : 3+1
: 79
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KUZEY ANADOLU 27.02.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/182 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,855 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2020 10:10
İkinci Satış Günü
:
28.04.2020 10:10
Satış Yeri
:
OF İCRA MÜDÜRLÜĞÜ OF / TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. OF İCRA DAİRESİ

2019/182 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon ili, Of ilçesi, Sulaklı mahallesi, 1080 ada, 2 parsel, 2. kat, 7 nolu bağımsız bölüm sayılı mesken niteliğindeki taşınmazın bulunduğu bina 1 bodrum kat, 1 zemin kat (asma katlı) ve 4 normal kat (çatı katlı) olmak üzere toplam 6 katlıdır. Satışa çıkarılan dairenin arsa payı 1/24 olup kat mülkiyeti bulunmaktadır. Bina Of ilçe merkezinin 700 metre güney batısında olup Karadeniz sahil yoluna 420 metre ve Devlet Hastanesinin doğusunda 80 metre mesafededir. Of ilçesi merkezine yakın ve ulaşımın kolay olması, şehrin en önemli caddelerinden Sanayi caddesine, okullara, marketlere ve alışveriş merkezlerine yakın olması dairenin olumlu yanlarıdır. Dairenin etrafında ve bitişiğinde binaların olması, güneş ışığından yeterince yararlanamaması ve bina yapımının kısmen eski olması ise olumsuz yanlarıdır. Ayrıca borçluya ait mesken kat irtifak projesinde ve belediye emlak vergi kayıtlarında 7 nolu bağımsız bölüm olduğu halde keşif sırasında borçlunun 6 nolu bağımsız bölümde ikamet ettiği tespit edilmiştir. Binada 6 nolu bağımsız bölüm sahibinin ise üst katta oturduğu, binadaki bağımsız bölüm sahiplerinin birçoğunun adlarına kayıtlı bağımsız bölümlerde oturmadıkları, fiilen farklı katlarda ve farklı bağımsız bölümlerde oturdukları görülmüştür. Bu durum yine dairenin olumsuz yanlarından biridir. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı olup pencereleri PVC doğramadan yapılmıştır. Merdiven sahanlık döşemeleri mermer kaplama olup duvarları alçı sıvalı ve plastik boyalıdır. Merdiven korkulukları demir profilden yapılmıştır. Binanın giriş kapısı demir doğramadan yapılmış olup binada 1 adet asansör yeri bulunmaktadır. Binanın ısınma sistemi doğalgazdır. Satışa çıkarılan 7 nolu bağımsız bölüm sayılı mesken binanın 2. katında bulunmakta olup kuzey-doğu cephesine bakmaktadır. Ancak borçlu binanın 2. katında kuzey-batı cephesinde ve kat irtifak projesinde 6 nolu bağımsız bölümde ikamet etmektedir. Satışa çıkarılan daire borçlunun oturmakta olduğu değil, tapu kaydında sahibi olduğu 7 nolu bağımsız böüm sayılı mesken niteliğindeki dairedir. Meskende antre+hol, wc+lavabo, banyo, üç oda, salon, mutfak ve kiler bulunmakta olup dairenin net alanı 79,00 m²'dir. Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır. Daire içi salon ve odaların döşemeleri laminant kaplama, duvarları ve tavanları sıva üzeri boyalıdır. Antrenin döşemeleri laminant kaplı olup duvarları ve tavanı sıvalı, boyalıdır. Mutfak döşemesi laminant kaplama, duvarları seramik kaplı, tavanı sıva üzeri boyalıdır. Banyo ise döşemeler, duvarlar seramik kaplı olup tavanları sıva üzeri boyalıdır.
Adresi : Sulaklı Mah. Evim Sk. No:4 İç Kapı No:5 Of / Trabzon
Yüzölçümü : 79,00 m² (Net)
Hisse Payı : Tam
İmar Durumu : İmar durumu dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 150.855,42 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/04/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 28/04/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : OF İCRA MÜDÜRLÜĞÜ OF / TRABZON
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/182 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 23/02/2020

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR