OF İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Of/İrfanlı Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

OF İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01005331
Şehir : Trabzon / Of
Semt-Mahalle : İRFANLI MAH. / OF
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 30.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.07.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
01.08.2019 14:00
Satış Yeri
:
Of İcra Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. OF İCRA DAİRESİ

2019/9 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı : Trabzon İl, Of İlçe, 178 Ada, 15 Parsel, İRFANLI Mahalle, Roşi Cıvarı Mevkii, B BLOK 2. KAT 15 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM taşınmaz.
Nitelikleri : Bina yaklaşık olarak 5-10 yıllık, asansörlü ve kaloriferli, açık otoparkı mevcut, Trabzon-Of Devlet Karayoluna yakın bir konumda, okullara ve ticarethanelere yakın, şehir merkezine ulaşımı kolay, oda tabanları laminent parke, ıslak hacimleri tavana kadar seramik kaplı, 3+1 şeklinde, daire kapıları amerikan panel, pencere doğramaları PVC, daire terasları ve ortak kullanım alanları dahil olmak üzere 135,00 m2, 4. sınıf A gurubu yapılardandır.
Yüzölçümü : 4.338,52 m2
Arsa Payı : 2/286
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 04/07/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 01/08/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Of İcra Müdürlüğü

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/05/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR