ESKİŞEHİR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Odunpazarı/Yıldıztepe'de dubleks daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00887601
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : YILDIZTEPE MAH. / BÜYÜKDERE
Oda Sayısı : 3+1
: 114
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : En Üst Kat
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 04.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/38 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.12.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
15.01.2019 14:30
Satış Yeri
:
2 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 2. İCRA DAİRESİ

2017/38 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi Yıldıztepe Mahallesi 7984 ada 5 parselde kayıtlı G Blok 2. Ve çatı katı 7 nolu bağımsız bölümdür. Bağımsız bölümün olduğu bina betonarme karkas sistemde yapılmıştır. Binada asansör mevcuttur. katlara çıkış merdiveni ve kat sahanlıkları mermer kaplanmıştır. Meskenin keşif anında kullanılmakta olduğu görülmüştür. Daire dubleks olup alt katta salon, mutfak, wc ve üst kata çıkış merdiveni ile antre vardır. Alt katın net kullanım alanı 42,57 m2 dir.Üst katta ise 3 adet oda, genel banyo ve ebeveyn banyo vardır.Net kullanım alanı ise 71,88 m2 dir.Toplam kullanım alanı 114,45 m2 dir. Dairede salon ve oda zeminleri ahşap laminant parke, ıslak zeminler seramik kaplıdır.Banyo duvarları seramik diğer duvarlar alçı sıva üzeri plastik boya yapılmıştır. Banyolarda duş, klozet ve lavabo mevcuttur.Mutfakta tezgâh dolaplar, eviye ve bataryası mevcuttur.Kapıları ahşap panel kapı, pencereleri ahşap görünümlü PVC doğrama ve daire giriş kapısı çelik kapı yapılmıştır.
Taşınmaz kalorifer ile ısıtılmaktadır.Elektrik ve suyu mevcuttur.
Bina çevre ve şehircilik bakanlığının yayınladığı inşaat m2 maliyet cetvelinde III. Sınıf B grubunda dır. Bina 3 yaşındadır. Belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır.
Adresi : Gültepe Mah.Kökler Sk. No:3 G Blok, 7 nolu bağımsız bölüm. ODUNPAZARI/ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 3.769,27 m2 dir. Satışa konu taşınmaz Net: 114,45 m2.
Arsa Payı : 138/12370
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında bitişik nizam 3 ve 4 kat mesken alanına isabet etmekte olup 5,00 m tön bahçe çekme mesafesi uygulaması vardır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasından öğrenilebilir.
1. Satış Günü : 18/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 15/01/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 2 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/38 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR