ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Odunpazarı Yenikent'te 3+1 102 m² daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047210
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : YENİKENT MAH. / YENİKENT
Oda Sayısı : 3+1
: 102
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5305 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
21.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ

2019/5305 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Odunpazarı İlçe, 2545 Ada, 1 Parsel, CUNUDİYE Mahalle/Köy, Tapu Kütüğünde ; Eskişehir ili , Odunpazarı ilçesi , Cunudiye mahallesi , 2545 ada , 1 parsel , yüzölçümü 10.658,00 m2 , Niteliği altı blok halinde beşer katlı kargir apartman ve tek katlı ısı merkezi binası ve arsası , Blok: E-2 , Kat : 4 ,BBNo : 10 , arsa payı : 1/ 20 , Mesken , Sebahattin BAYLAN ( Mehmet oğlu ) adına Tam hisse paylı olarak kayıtlıdır. Kat mülkiyetine geçilmiştir
ADRESİ : Yenikent mahallesi , Verda sokak , N: 45 , Küme evler , E-2 blok ,Kat: 4 , D : 10
İMAR DURUMU : 1 / 1000 ölçekli uygulama İmar Planına göre BL - 5 , 0,35 / 1.75 mesken sahasına isabet etmektedir.
TAŞINMAZIN İÇİNDE BULUNDUĞU ANA BİNA ; Mustafa Özel caddesi ve Dilmen sokakların kesiştiği yerde köşe binadır. Onaylı Projesine uygun olarak zemin+4 normal katlı olup , yaklaşık 25-30 yıllık binadır. Yıpranma oranı % 25 dir. Mustafa Özel caddesi ( genişliği 30 mt.) yakınındadır. Meskun mahal içindedir. Çevresindeki yapılaşma eski yapım sitelerden oluşmaktadır. Binada merdivenler mozaik kaplıdır. Betonarme karkas bina III. Sınıf , B grubu yapı sınıfına girmektedir. Bina dört cepheli ve daire doğu-batı cephelidir. Binanın dışı dış cephe boyası ile boyanmıştır. Isınma sistemi merkezi doğalgaz ile yapılmaktadır. Ulaşım olarak yakınındaki Mustafa Özel caddesinden geçen tramvay ve B.B. Halk Otobüsleri ile yapılmaktadır. Şehir merkezine ise yaklaşık kuş uçumu 2.615 mt. mesafededir. Ana binanın yakın çevresinde Yenikent İ.Ö.O. , Yunus Emre cami , Diş Hastanesi , Seyitgazi yolu , Piri Reis Caddesi , Sağlık Ocağı bulunmaktadır. Açık otoparkı mevcuttur. Her katta 2 daire var. Binanın önü ve çevresi açıktır. Yapı Ruhsatı 30.04.1986 ve Yapı Kullanması 28.06.1990 tarihlidir. Bina ve daire doğu - batı cephelidir.
DAİRENİN ÖZELLİKLERİ ; Taşınmaz kiracı tarafından daire olarak kullanılmaktadır. Son kattadır. Dairenin brüt alanı yaklaşık 102 m2 dir. Daire salon+mutfak+antre+ 3 oda + wc + banyo+ 2 balkon ( balkonlar pvc ile kapalı ) olarak kullanılmaktadır. Dairenin giriş kapısı ahşap , iç kapılar suntalem ve pencereler ahşap doğramadır. Islak zeminlerin tabanı seramik, salon tabanı ahşap parke, odalar marley kaplıdır. Mutfakta alt-üst ahşap mutfak dolabı + mermer tezgah -,evye + tezgah üstü fayans + doğalgaz hattı+şofben ( balkonda ), Banyoda klozet + lavabo + duşakabin + duş bataryası mevcuttur. Daire içi duvarlar ve tavanlar sıva üzeri boyalıdır.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : Taşınmazın Konut Finansman Kredi Sözleşmesi olması nedeniyle 5582 Sayılı yasanın 35. maddesi ile 3065 Sayılı KDV Kanunu’nun 17. maddesinin 4. Fıkrası gereğince KDV'DEN MUAFDIR.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 23/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 21/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : 5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5305 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR