ESKİŞEHİR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Odunpazarı Yenidoğan'da kargir ev icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01140359
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : YENİDOĞAN MAH. / HUZUR
Oda Sayısı : 1+1
: 209
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ İRADE 28.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/42 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.05.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
08.06.2020 14:00
Satış Yeri
:
Eskişehir 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu,Adliye ek bina, Arifiye Mahallesi Müftülük sokak no:1 Birinci kat 27 nolu oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/42 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri: Satışa konu taşınmaz Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi Yenidoğan Mahallesi 8101 ada 1 parselde arsa olarak kayıtlıdır.Parsel, Öncüler sokak ve Sevinç caddesi köşesindedir, düzgün şekli olmayan üçgen şeklinde bir parseldir. Parsel üzerinde yaklaşık 85,00 m² alana oturan tek katlı eski ve bakımsız bir yapı ve çeşitli yaş ve cinste ağaç vardır, iskan halindedir. Yapının bir kısmı sokak üzerinde kalmaktadır.Mesken yapısı, 2 oda,mutfak,banyo ve wc bölümlerinden oluşmaktadır. Mutfakta fayans kaplı tezgah vardır. Soba ile ısıtılmaktadır.Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Vilayet Meydanına 2550,00 metre mesafededir.
Adresi : Erenköy Mahallesi Öncüler Sokak No:2 Sağı,Sevinç Caddesi No:57Odunpazarı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 209,05 m2Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 3 kat mesken alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 275.000,00 TL KDV Oranı : % 1
Kaydındaki Şerhler : 3402 Sayılı Kanunun Ek 1 nci maddesi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü : 04/05/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 08/06/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Eskişehir 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu,Adliye ek bina, Arifiye Mahallesi Müftülük sokak no:1 Birinci kat 27 nolu oda
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Hissesi % 20 nin üzerinde olan hissedarlar teminat yatırmaksızın ihaleye iştirak edebilir, hissesi % 20 nin altında olan hissedarlar teminatı tamamlayarak ihaleye katılabilir.Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/42 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR