ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Odunpazarı/Vişnelik'te 4+1 dubleks daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037233
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : VİŞNELİK MAH. / VİŞNELİK
Oda Sayısı : 4+1
: 161
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/425 ESAS
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ

2019/425 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Odunpazarı İlçe, 13036 Ada, 7 Parsel, VİŞNELİK Mahalle/Köy, Tapu Bilgileri : Eskişehir ili , merkez Odunpazarı ilçesi , Vişnelik mahallesi , 13036 ada , 7 parsel , yüzölçümü 881,78 m2 , Niteliği altı katlı betonarme bina ve arsası , Kat : 4 , BBNo : 19 , Arsa Payı 244 / 2928 , Dubleks Mesken , Kamil AKSOYLU ( Davut oğlu ) adına Tam hisse paylı olarak kayıtlıdır. Kat Mülkiyetine geçilmiştir.
Adresi : Vişnelik mahallesi, Çamlık sokak, Atapark Konutları, N : 8 , Kat : 4 , D: 19
İmar Durumu : İmar Planına göre ayrık nizam 5 kat mesken sahasına isabet etmektedir.
Taşınmazın çevresinde ; Ahmet Sezer İ.Ö.Okulu , Vişnelik Ümit Hastanesi , Vişne Evleri , Aytur Evleri , Dede Korkut Parkı ve 5 - 10 katlı ayrık nizam ve bahçeli Siteler bulunmaktadır.
Taşınmazın Özellikleri : Taşınmazın bünyesinde bulunduğu ana bina ayrık nizam bodrum+zemin+4 kat+ çatı katı olarak yapılmıştır. Bina III. sınıf B grubu yapı olup, yaklaşık 3-4 yıllık bina olup, yıpranma oranı % 5 dir. Binanın ve dairenin önü açıktır. Çevresindeki yapılaşma tamamlanmış konumdadır. Bina Çamlık ? Park ? Özveren sokaklarına cephelidir. Şehrin en iyi semtlerinin içinde bulunmaktadır. Daire kiracı tarafından mesken olarak kullanılmaktadır. Yapı Ruhsatı 15.04.2014 tarihlidir. 2019 yılı asgari arsa emlak birim değeri 1.015,73 TL / m2 ve Bina yapım birim değeri 966 TL / m2 dir. Asansörlü binanın merdivenleri mermer kaplıdır. Parselin bodrum katı bina girişi + kapalı otopark + sığınak olarak kullanılmaktadır. Her katta 4 adet daire vardır. Şehir merkezine kuş uçumu yaklaşık 1.836 mt. , Atatürk Bulvarına 158 mt. mesafededir.
Dubleks Daire ; Toplam brüt alanı 190,00 m2 , Net Alanı 161,50 m2 olup , salon + 4 oda + antre + mutfak + 2 banyo + duş + 2 balkon ( cam ile kapalı ) dan ibarettir. Daireye giriş kapısı çelik, iç kapılar kaplama tipi ahşap ve pencereler renkli pvc doğramadır. Dairede Duvarlar ve tavanlar alçı sıva üzeri boyalıdır. Ayrıca tavanlar alçıpan plakalar ile çevrilmiştir. Odaların tabanı laminant parke , ıslak zeminlerde ise tabanlar seramik , ayrıca Banyolar ve wc de duvarlar komple renkli fayans ile kaplıdır. Mutfakta : kaplama ahşap mutfak dolapları+ çimstone tezgah + evye + cam davlumbaz + tezgah üstü fayans + 3 lü fırın seti , Banyoda : dolaplı lavabo + duşakabin + klozet + banyo bataryası vardır. Isınma kombi ile yapılmaktadır.Dairenin içi ve bina bakımlı olup, çevresi bahçeli binadadır.İç merdiven demir doğrama üzeri ahşap malzeme ile kaplıdır. Doğu cepheli olup, binanın arka yüzüne ( Özveren sokağa ) bakmaktadır.
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 24/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : 5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/425 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR