ESKİŞEHİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Odunpazarı/Sümer'de 5+1 müstakil dubleks ev icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091007
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : SÜMER MAH. / SÜMER
Oda Sayısı : 5+1
: 201
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/230 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2,250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
3 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 3. İCRA DAİRESİ

2018/230 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Odunpazarı İlçe, 2892 Ada, 8 Parsel, VİŞNELİK Mahalle/Köy, B Blok Zemin -1 kat , 1 nolu Bağımsız Bölüm Nolu Bağımsız Bölüm İhalesi yapılacak olan taşınmaz Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi Sümer Mahallesi Riverside konakları no : 56/1 adresinde olup tapunun Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi Vişnelik Mahallesi 2892 Ada 8 parselde kayıtlı 2 Blok Zemin-1.kat 1 nolu dubleks mesken niteliğindeki bağımsız bölümdür (ihale konusu olan taşınmaz Eskişehir İli, Odunpazarı İlçesi, Vişnelik Mahallesi, 241 Pafta, 2892 ada, 8 Parsel, 1/2 Arsa Paylı, B Blok, Zemin -1 Kat,1 Bağımsız Bölüm nolu Mesken vasıflı taşınmazı hakkında yapılan takip neticesinde taşınmazın ada ve parsel noları 3402 sayılı kanun 22/a maddesi Tapulama, kadastro veya değişiklik işlemlerine ilişkin; sınırlandırma, ölçü, çizim ve hesaplamalardan kaynaklanan hataları gidermek üzere uygulama niteliğini kaybeden, teknik nedenlerle yetersiz kalan, eksikliği görülen veya zemindeki sınırları gerçeğe uygun göstermediği tespit edilen kadastro haritalarının tekrar düzenlenmesi ve tapu sicilinde gerekli düzeltmelerin sağlanması amacıyla tapulama ve kadastro görmüş yerlerde, değiştirilerek Eskişehir İli, Odunpazarı İlçesi, Sümer Mahallesi, 17175 Pafta, 6 Parselde kayıtlı 1/2 Arsa Paylı, B Blok, Zemin -1 Kat,1 Bağımsız Bölüm nolu Mesken olarak değiştirilmiştir.)Parsel alanı 2.604,00 m2 , arsa payı 1/2 dir. Bağımsız Bölüm tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır.
Parselin üzerinde 2 adet villa bulunduğu,dava konusu taşınmazın kat irtifakında B Blok Zemin -1.kat 1 numaralı Bağımsız Bölüme rastladığı tespit edilmiştir.Dava konusu taşınmaz bina karkas sistemde Zemin + 1 normal katlı olarak yapılmıştır.Bina girişi taş kaplanmış olup,Dış cephesi pak syding kaplama yapılmıştır.Güvenliği bulunan site içerisinde yer almaktadır.Keşif anında mesken olarak kullanıldığı görülmüştür.
ZEMİN KAT: Salon,Mutfak.giriş holü WC,2.mutfak ,kiler,kış bahçesi ve veranda bölümlerinden oluşmuştur.Salon zemini ahşap laminant parke,diğer zeminler seramik kaplanmıştır.Mutfakta tezgah ile alt üst dolaplar bulunmaktadır. 2.mutfak alanında da tezgah ve dolaplar bulunmaktadır.Daire giriş kapısı pvc doğrama yapılmıştır.Mutfak alanından veranda ile bahçeye geçiş sağlanmakta olup ,çimlendirilmiş olan bahçede çeşitli sayı ve yaşlarda meyve, mazı vb.ağaçlar bulunmakta olup,yaklaşık 50 m2 alanlı özel yüzme havuzu bulunmaktadır.
1. Kat : 4 oda,giyinme odası ,antre,banyo,ebeveyn banyosu ve balkon bölümlerinden oluşmuştur. Odaların ve antrenin zemini ahşap laminant parkı,ıslak hacimlerin zemini seramik kaplanmıştır.Banyolarda duş kabini,klozet ve lavabo bulunmakta olup,büyük banyoda jakuzi bulunmaktadır.Bina içi katlar arası çıkış merdiveni ahşap kaplamadır.
Binanın alanı ; yaklaşık olarak 201.86 m2 dir.Yan,ön ve arka bahçesi bulunmakta olan mesken kalorifer ile ısıtılmaktadır.Elektrik ve suyu mevcuttur.Bina çevre ve şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin hesabında kullanılacak yapı yaklaşık birim maliyetleri hakkındaki tebliğe göre IV. Sınıf B grubu yapı sınıfındadır. Binanın yaqşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının % 10 olabileceği kanaatine varılmıştır.
1/1000 ölçekli uygulama imar planında 1.derece Arkeolojik Sit alınına isabet etmektedir.Taşınmaz Osmangazi Üniversitesine yaklaşık kuş uçuşu 1320,00 metre,Vilayet Meydanına yaklaşık kuş uçuşu 3350,00 metre mesafededir.Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Gelir düzeyi artınan üzerindeki insanların tercih ettiği şehrin seçkin bir bölgesinde yer almaktadır. Ayrıntılı bilgi dosyasında mevcuttur. İş bu ilan tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine kaimdir.
İmar Durumu : Dosyasında mevcut.
Kıymeti : 2.250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Parselin bir bölümü 1.(Bir)derece Arkeolojik Sit sınırlarındadır.
Korunması gerekli kültür varlığıdır.
1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 17/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/230 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR