ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Odunpazarı/Sümer'de 130 m²4+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092100
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : SÜMER MAH. / SÜMER
Oda Sayısı : 4+1
: 130
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/147 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
850,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.03.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
27.03.2020 15:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ

2019/147 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapuda Eskişehir ili, Odunpazarı İlçesi, Vişnelik Mahallesi, 2740 ada,6 parsel, 4.114,00 yüz ölçümlü,64/1152 arsa paylı , B Blok Zemin kat 1 nolu bağımsız bölümde kayıtlı mesken vasıflı taşınmaz, Eskişehir ili,Odunpazarı ilçesi, Sümer mahallesi, Eryüce sokak, Bina no:7 adresinde mevcut 1 nolu bağımsız bölüm adresinde (Vişne 8-B olarak gözükmektedir.) bulunmaktadır.
Taşınmazın bulunduğu binanın İnşaat ruhsat tarihi 13.10.1998 yılı, iskan raporunun tarihi 16.07.2001 yılıdır.Taşınmazın bulunduğu sokağın arsa rayiç değeri: Odunpazarı Belediyesi arsa rayiç değerlerine göre parselin yer aldığı Sümer sokağının vergiye esas asgari arsa birim m2 rayiç bedeli 2019 yılı 1.015,73 TL dir.
Kıymet takdiri esnasında borçluya ait olduğu tespit edilen bağımsız bölüm, betonarme karkas cinsindeki üç katlı binanın zemin. kat 1 nolu bağımsız bölüm dairesi olarak tespit edilmiş olup, Onaylı mimari projesine göre daire brüt 160,00 m2 dir. Daire net 130,00 m2 alanındadır.
Halen mesken olarak kullanılmakta olan daire projesine göre bir salon, dört oda, antre, mutfak, genel banyo, ebeveyn banyosu ve wc mahallerinden meydana gelmektedir. Salon ve mutfak birleştirilerek kullanılmaktadır. Aynı şekilde iki oda birleştirilmiş ve Salon+mutfak ve üç oda haline gelmiştir.Odalar tabanı ahşap parke kaplıdır. Duvarlar sıva üzeri plastik boyalıdır. Antre ve mutfak tabanı ile ıslak hacimler seramiktir. İç kapılar ahşap, pencereler pvc doğramadır. Daire giriş kapısı çelik doğramadır. Isıtma sistemi doğal gaz merkezi sistemdir. Mutfakta tüp gaz kullanılmaktadır. Bina asansörlü olup daire mevcut haliyle iyi standartta sayılır. Bodrum katta her daireye ait müstakil garaj bulunmaktadır.Şehrin üst düzey gelir grubunun yer aldığı talep gören bir mevkiinde bulunmakta ve belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır. Site içerisinde olup bahçe düzenlemesi mevcuttur.
Daire yukarıda belirtilen özelliklerine göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Birim Maliyet Cetveline göre III. Sınıf B gurubu yapılar cinsinde olmaktadır.
Değerleme konusu bağımsız bölüm dairenin ve binanın yapı cinsi, yaşı, daire içi özellikleri, mevkii ve bulunduğu çevredeki arsa rayiçleri gibi özellikleri ile ülke ekonomisindeki inşaat piyasasının arz-talep durumu dikkate alınarak değerlendirme yapıldığında keşif tarihi piyasa alım ve satım rayiçlerine göre değeri 850.000,00 TL olarak tespit edilmiş olup, taşınmaz satılacaktır.
İmar Durumu : Var .1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam 3 kat (A-3) mesken alanına isabet
etmektedir.
Kıymeti : 850.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 02/03/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 27/03/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.
Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/147 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR