ESKİŞEHİR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Odunpazarı Osmangazi Mahallesi'nde 2+1 daire mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

ESKİŞEHİR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01101072
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : OSMANGAZİ MAH. / SÜMER
Oda Sayısı : 2+1
: 68
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ İRADE 14.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/32 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
09.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
Eskişehir 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma salonu, Eskişehir Adliyesi Arifiye Mahallesi Müftülük sokak no: 11. kat 27 nolu oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/32 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi Osmangazi Mahallesi 13161 ada 5 parselde üçüncü kat 9 nolu bağımsız bölüm sayılı mesken olarak kayıtlıdır. Bağımsız bölüm; salon, 2 oda, mutfak, banyo,wc,antre ve balkondan oluşmaktadır. Yerinde yapılan ölçümde 89,00.- m² brüt, 68,20.- m² net kullanım alanına sahip olduğu görülmüştür.Salon ve oda zeminleri ahşap laminant parke yapılmış, ıslak zeminler seramik yapılmıştır. Banyo ve wc duvarları seramik diğer duvarlar alçı sıva üzeri plastik boya yapılmıştır. Daire giriş kapısı çelik kapı ve diğer kapılar ahşap doğrama yapılmıştır. Pencereleri pvc doğrama yapılmıştır. Mutfak granit tezgah, suntalem dolap, eviye ve bataryası yapılmış durumdadır. Banyoda duş kabini , klozet, lavabo mevcuttur. Daire kalorifer ile ısıtılmaktadır. Doğal gaz yakıtlı kombi kullanılmaktadır. Bağımsız bölümün bulunduğu binada asansör mevcut olup katlara çıkış merdiveni ve kat sahanlıkları mermer kaplanmıştır. Şehrin ticari faaliyetlerinin yoğun olduğu alanlara yakın mesafededir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Osmangazi Mahallesi Behiçbeyler Sokak No:2 Güvenberk Apartmanı Kat:3 Daire:9 Odunpazarı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 89,00 m2
Arsa Payı : 99/2210
İmar Durumu : 13161 ada 5 parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 6 kat mesken alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : % 1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 10/02/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 09/03/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Eskişehir 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma salonu, Eskişehir Adliyesi Arifiye Mahallesi Müftülük sokak no: 11. kat 27 nolu oda

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Hissesi % 20 nin üzerinde bulunan hissedarlar teminat vermeksizin ihaleye iştirak edebilir, hissesi % 20 nin altında bulunan hissedarlar teminatı tamamlayarak ihaleye katılabilir. Dışarıdan ihaleye katılmak isteyenler ihale saatine kadar teminat vermek zorundadır. Aksi takdirde teminat alınmayacağı gibi ihaleye iştirak edemezler.Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/32 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR