ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Odunpazarı/Kurtuluş'ta 98 m² 3+1 dairenin 1/2 hissesi icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092096
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / KURTULUŞ
Oda Sayısı : 3+1
: 98
Bulunduğu Kat : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ESKİŞEHİR 2 EYLÜL 03.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12267 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
21.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ

2018/12267 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapuda Eskişehir ili, Odunpazarı ilçesi,Kurtuluş Mahallesi, 13715 Ada, 2 parsel, 5 kat 27 nolu bağımsız bölümde kayıtlı, 112/4963 arsa paylı 719,14 m2 alanlı mesken vasfındaki taşınmaz, Odunpazarı ilçesi, Kurtuluş Mahallesi, Ziyapaşa Cad. A Blok, Bina No: 24, Gökdemir Apartmanı, 5. kat 27 nolu bağımsız bölümde bulunmaktadır.
Halen mesken olarak kullanılmakta olan daire bir salon, üç oda, mutfak, antre, banyo ve wc mahallerinden meydana gelmektedir. Daire net 98,00 m2 alanındadır. Salon ve odalar tabanı ahşap parke ve marley kaplıdır. Duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Antre ve mutfak zeminleri ile diğer ıslak hacimler seramiktir. Mutfak yapılıdır. İç kapılar ahşap, pencereler pvc doğramadır. Daire giriş kapısı çelik doğramadır. Isıtma sistemi doğal gaz kaloriferlidir. Bina asansörlü olup Zemin katta iş yerleri mevcuttur.
Daire mevcut haliyle orta standartta sayılır. Şehrin talep gören merkezi bir yerinde, ticari alanların içinde yer almakta ve belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır. Daire yukarıda belirtilen özelliklerine göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Birim Maliyet Cetveline göre III. Sınıf B gurubu yapılar cinsinde olmaktadır.İnşaat ruhsat tarihi 27 Haziran 2011, Yapı Kullanma İzin Belgesi 22 Ağustos 2012 yılıdır.
Değerleme konusu bağımsız bölüm dairenin ve binanın yapı cinsi, yaşı, daire içi özellikleri, mevkii ve bulunduğu çevredeki arsa rayiçleri gibi özellikleri ile ülke ekonomisindeki inşaat piyasasının arz-talep durumu dikkate alınarak değerlendirme yapıldığında keşif tarihi piyasa alım ve satım rayiçlerine göre değeri 240.000,00 TL olarak belirlenmiş olup,
Taşınmazın borçluya ait 1/2 hissesi 120.000,00 TL değerinde olup taşınmazın 1/2 hissesi bu bedelle satılacaktır.
İmar Durumu : Var.1/1000 ölçekli imar planında bitişik nizam 8 kat (B-8) mesken alanına isabet etmekte olup, yola terki vardır. Ticaret bölgesidir. 3. Parselle birleşmesi yada yer alması gerekmektedir.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : % 1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 27/03/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 21/04/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12267 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR