ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Odunpazarı/Kırmızıtoprak'ta 250 m2 4+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979613
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : KIRMIZITOPRAK MAH. / VİŞNELİK
Oda Sayısı : 4+1
: 250
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/527 ESAS
Muhammen Bedeli
:
900,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
6 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ

2019/527 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Odunpazarı İlçe, Kırmızıtoprak Mahallesi, Taşköprü Yolu Mevkii, 13513 Ada, 2 Parsel,453,23 m2 ana yüzölçümlü Bahçeli Dört Katlı Betonarme Karkas Bina niteliğindeki ana taşınmaz üzerinde, İkinci Kat, 3.bağımsız bölüm sayılı mesken cinsindeki taşınmazın olduğu bina betonarme karkas sistemde yapılmıştır. Binada asansör mevcuttur Bodrum kat otopark ve kazan dairesi olarak düzenlenmiştir. Binada her katta bir adet daire vardır. Kıymet takdir yapılan 3 nolu bağımsız bölüm olup doğu ,güney ve kuzey cephelidir. Daire salon, 4 adet oda, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, wc balkon, antre mahallerinden oluşmaktadır. Dairede salon ve oda zeminleri ahşap laminant parke kaplanmıştır. Islak zeminler, banyo, wc ve ebeveyn banyo duvarları seramik kaplanmıştır. Bina dış cephesi dış cephe tuğlası ile kaplanmıştır. İç duvarları sıva üzeri saten boya yapılmıştır. Daire giriş kapısı çelik kapı ,diğer kapıları ahşap mobilya kapı yapılmıştır. Pencereleri ahşap görünümlü pvc doğrama yapılmıştır. Mutfakta tezgah, dolaplar ,ankastre ürünler mevcuttur. Genel banyo ve ebeveyn banyoda jakuzi , duş, kabini, klozet, lavabo dolap mevcuttur. Daire 250,00 m2 alanlıdır. Daire kalorifer ile ısıtılmaktadır. Binanın inşaat ruhsatı 2009 yılında alınmıştır.Binada yapı kullanım izin belgesi alınmıştır. Bina çevre ve şehircilik bakanlığınca yayınlanan inşaat m2 maliyetlerini gösterir cetvele göre III sınıf B gurubu yapılardandır. Binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının% 10 olduğu kanaatine varılmıştır. Bina şehir merkezine (valiliğe) kuş uçuşu yaklaşık 1400 mt mesafede bulunmaktadır.Tramvay güzergahının geçtiği öğretmenler caddesine 280 mt mesafededir. , Basın Şehitleri Caddesine 450 mt, tren garına 1200 mt mesafededir. Şehrin ticari alanlarının yoğun olduğu bölgelere yakın mesafededir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bölge genellikle orta ve üst gelir grubuna hitap etmektedir. Taşınmazın bulunduğu sokağın 2019 yılı itibarı ile arsa asgari emlak vergi değeri Kaan sokak için 464,23TL/m2 Ali Fuat Güven Caddesi için ise 3020,35 TL/m2 dir. Taşınmaz imar durumu, şehir merkezine mesafesi emlak vergi değeri emsal incelemesi 2.874,76 TL ortalama bedel çıkması ,ancak kıymet takdiri yapılan dairenin imalatları ve özellikleri bakımından avantajlı olması, ilimizdeki inşaat sektörünün durumu , arz ve talepler dikkate alındığında satışa esas değerinin 900.000,00 TL dir.
Adresi : Kırmızıtoprak Mahallesi Ali Fuat Güven Caddesi İle Kaan Sokak kesişiminde bulunan Kaan Sokak No:1 Odunpazarı Eskişehir Odunpazarı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : Ana taşınmaz 453,23 m2 olup satışa konu mesken 250,00 m2 dir.
Arsa Payı : 62/240
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 4 kat mesken alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 900.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (İhalenin kesinleşme tarihinde yasada yürürlükte bulunan artan veya eksilen KDV oranları uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 23/05/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 20/06/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : 6 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV (İhalenin kesinleşme tarihinde yasada yürürlükte bulunan artan veya eksilenKDV oranları uygulanacaktır.), tapu alım harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı,tapu satım harcı ve taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/527 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR