ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Odunpazarı/Karapınar'da 120 m2 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925066
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : KARAPINAR MAH. / ALANÖNÜ
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 08.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7608 ESAS
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
27.03.2019 11:10
Satış Yeri
:
5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ

2018/7608 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Odunpazarı İlçe, 3095 Ada, 1 Parsel, KARAPINAR Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm.Taşınmazın tapuda toplam arsa alanı 40463,11 m2 dir. Taşınmaz tapuda mesken olarak tescil görmüştür. Bağımsız bölümün olduğu bina betonarme karkas sistemde yapılmıştır. Her katta 2 adet olmak üzere blokta toplam 8 adet bağımsız bölüm vardır.Katlara çıkış merdiveni ve kat sahanlıkları mermer kaplıdır. Dairenin keşif anında kiracı tarafından kullanıldığı görülmüştür. Mesken salon, 3 adet oda mutfak, banyo, kiler wc ve antreden oluşmaktadır.Daire brüt 120,00 m2 alanlıdır. Salon ve oda zeminleri ahşap laminant parke yapılmış olup Islak zeminler, banyo ve wc duvarları seramik kaplıdır.Daire giriş kapısı çelik kapı, diğer kapılar ahşap amerikan panel kapı, pencereler pvc doğrama yapılmıştır.Mutfakta mermer tezgâh, suntalem dolaplar, eviye ve bataryası mevcuttur. Banyoda duş ve kabini, klozet ve lavabo mevcuttur.Dairedeki iç duvarlar sıva üzeri plastik boya yapılmıştır.Mesken kalorifer ile ısıtılmaktadır, doğalgaz yakıtlı kombi kullanılmaktadır. Elektrik ve suyu mevcuttur.
Adresi : Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi Ihlamurkent Mah Tatlıbadem sk D1-A blk 1 kat 3 bağımsız bölüm
Yüzölçümü : 120 m2
Arsa Payı : 205/40464
İmar Durumu : Kıymet takdiri yapılan 3095 ada 1 parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam mesken alınana isabet etmekte olup KAKS:0,85 VE H:12,50 uygulaması vardır
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 28/02/2019 günü 11:10 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 27/03/2019 günü 11:10 - 11:20 arası
Satış Yeri : 5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7608 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR