ESKİŞEHİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Odunpazarı/Gültepe'de 123 m2 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891936
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : GÜLTEPE MAH. / BÜYÜKDERE
Oda Sayısı : 3+1
: 123
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 10.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/6116 ESAS
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.12.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
25.01.2019 10:30
Satış Yeri
:
3 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 3. İCRA DAİRESİ

2017/6116 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri:

A-POSTA ADRESİ;

Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi Gültepe Mahallesi Halk Caddesi no 127 adresinde(Park yapı apt)bulunan binada 1. Kat 3 nolu bağımsız bölümdür.
B-Tapu kaydı;

Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi Yıldıztepe Mahallesi 7943 ada 5 parselde kayıtlı binada134 / 542arsa paylı2. kat2 nolu bağımsız bölümdür.

C-Taşınmazın özellikleri;

Bağımsız bölümün bulunduğu bina betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Binada katlara çıkış merdiveni ve kat sahanlıkları mermer kaplanmıştır. Bağımsız bölümün keşif anında borçlunun eşi tarafından kullanıldığı görülmüştür. Proje ve yerinde yapılan incelemede bağımsız bölümün alanı 123,73 m2 dir.Daire salon, 3 adet oda, mutfak antre, balkon, banyodan ve ebeveyn banyodan oluşmaktadır. Salon ve odaların zemini ahşap laminant parke yapılmıştır. Islak zeminler seramik kaplıdır.Banyo duvarları seramik kaplı diğer duvarlar sıva üzeri plastik boya yapılmıştır. Mutfakta granit tezgâh suntalemdolap eviye ve eviye bataryası mevcuttur.Banyoda duş, kabini, klozet ve lavoba mevcuttur. Daire kapıları ahşap Amerikan panel kapı, pencereleri PVC doğrama yapılmıştır. Daire kalorifer ile ısıtılmaktadır. Doğalgaz yakıtlı kombi kullanılmaktadır.Elektrik ve suyu vardır.
Bağımsız bölüm Çevre ve şehircilik bakanlığınca yayınlanan inşaat m2 maliyet cetvelinde lll. Sınıf B gurubu yapı sınıfındadır.Binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının % 10 olabileceği kanaatine varılmıştır. İnşaat ruhsatı 2012 tarihinde alınmıştır.
D-Taşınmazın bulunduğu bölge özellikleri;

Taşınmaz şehir merkezine (valiliğe) kuş uçuşu 2315mt mesafededir. Bağımsız bölüm Osmangazi üniversitesine 1150mt mesafededir. Şehrin ticari alanlarının yoğun olduğu bölgelere yakın mesafededir.Belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır. Tramvay güzergahı üzerindedir.
E-İmar planı;Bağımsız bölümün bulunduğu arsa 1/1000 ölçekli imar planında bitişik nizam 4 kat mesken alanına isabet etmektedir.
F-Emlak vergi değeri;Taşınmazın bulunduğu sokağın 2018 yılı itibarı ile arsa asgari emlak vergi değeri 750,00 TL/m2 dir.
Adresi : Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi Gültepe Mahallesi Halk Caddesi no 127 adresinde(Park yapı apt)bulunan binada 1. Kat 3 nolu bağımsız bölümdür.
Yüzölçümü : 123,73 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu :Bağımsız bölümün bulunduğu arsa 1/1000 ölçekli imar planında bitişik nizam 4 kat mesken alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler: Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 25/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6116 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR