ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Odunpazarı/Gökmeydan'da 74 m² 2+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01053545
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : GÖKMEYDAN MAH. / GÖKMEYDAN
Oda Sayısı : 2+1
: 74
Yayınlandığı Gazeteler

SAKARYA 20.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5901 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
23.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ

2018/5901 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Odunpazarı İlçe, 13472 Ada, 22 Parsel, GÖKMEYDAN Mahalle/Köy, ikinci kat 6 bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Ana bina III. sınıf B grubu yapı sınıfına girmektedir, 5-6 yıllık binadır, mesken binanın son katında arka bahçeye cepheli dairedir, brüt 74 m2 olup salon + 2 oda+mutfak+wc-duş+antre+balkondan ibarettir, ısınma kombi ile yapılmaktadır, panel peteklidir, doğu-güney cephelidir, taşınmaz üzerinde TC Ziraat Bankasının ipoteği mevcuttur, satış tarihinde ipotek borcu +masraflar üzerinden satılacaktır, ayrıca Eskişehir 3..Aile Mahkemesinin 2018/299 esas sayılı dosyasından taşınmazın üçüncü kişilere devrinin önlenmesi amacı ile ihtiyati tedbir mevcut olup, gelen cevabi yazıda cebri icraya engil teşkil etmediği, ancak dava dosyasının kesinleşinceye kadar tedbirin devam edeceği ve ihtiyati tedbir şerhinin kaldırılmayacağı belirtilmşitir. Taşınmazın iç ve dış özellikleri ile ilgili ayrıntılı bilgi bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Gökmeydan Mah Sinangil Sk No: 20 Kat:2 D:6 Odunpazarı / ESKİŞEHİR
İmar Durumu : Uygulama imar planında ayrık nizam üç kat mesken sahasına isabet etmektedir,
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek bulunmakta, ihtiyati tedbir şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 25/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 23/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. İİK 127 madde gereği tebliğ olunamayan ilgililere gazete ilanı tebliğ yerine kaim olur
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5901 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR