ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Odunpazarı/Deliklitaş'ta 167 m² daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961423
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : DELİKLİTAŞ MAH. / KURTULUŞ
Oda Sayısı : 3+1
: 167
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 11.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3027 ESAS
Muhammen Bedeli
:
575,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
17.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
6 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ

2018/3027 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Odunpazarı İlçe, Deliklitaş Mahallesi, 13628 Ada, 25 Parsel sayılı 709,31 m2 yüzölçümlü zeminde yirmi sekiz dükkanı bulunan zeminle birlikte 8 katlı kargir apartman niteliğindeki ana taşınmaz üzerinde 1.Kat, 30. nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmazın bulunduğu bina betonarme sistemde Bodrum+işyeri+7 normal katlı olarak yapılmış olup binaya zemin katta bulunan pasaj içerisinden girilmektedir. Bina asansörlüdür. Taşınmaz mesken olarak kullanılmaktadır. Projesine göre 4 oda, 1 salon mahalli olan dairede tadilat yapıldığı görülmüş olup halihazırda daire salon, 3 oda, mutfak, antre, banyo, kiler, wc ve balkon mahallidir. Giriş kapısı ahşap kapı, iç kapılar ahşap doğrama, salon zemini ahşap parke, odaların tabanları halıfleks, mutfak,antre ve banyo zeminleri mermer, wc ve kiler tabanları semaik kaplanmıştır. Banyoda küvet, duş, kabini, lavabo ve klozet bulunmakta olup mutfak, banyo ve wc duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Pencere doğramaları ahşap görünümlü pvc dir. Mutfak tezgahı mermer olup dolapları ahşaptır. Odaların duvarları plastik boyaladır. Isıtma sistemi doğalgaz yakıtlı merkezi sistem kaloriferlidir. Meskenin elektrik ve suyu mevcuttur. Taşınmazın bürüt alanı 192,00 m2 olup net alanı ise yaklaşık 167,08 m2 dir. Bina ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkında Tebliğe göre III. sınıf B grubu yapı sınıfındadır. Binanın inşaat ruhsatı 07.11.1985 tarihinde alınmış olup yaşı ve genel durumu göz önüne alındığında yıpranma oranı %25 olabileceği kanaatine varılmıştır. Taşınmaz şehrin merkezinde yer almakta olup ticaret ve insan trafiğinin çok yoğun olduğu bir bölgededir. Ulaşım ağlarına çok yakın bir mesafededir. Vilayet meydanına yaklaşık kuş uçuşu 200,00 mt., Eskişehir Adalet Sarayına yaklaşık kuş uçuşu 1.200,00 mt, Eskişehir Atatürk Lisesine yaklaşık kuş uçuşu 700,00 mt mesafededir. Belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır. Gelir düzeyi ortanın üzerinde olan insanların tercih ettiği bir bölgede yer almaktadır. Taşınmazın imar durumuna, mevkiine, çevre ve emsal incelemelere göre arsa payı dahil binanın yıpranma payı düşülerek Eskişehir 2.İcra Hukuk Mahkemesinin 25.10.2018 tarih ve 201/309-645 E.K. sayılı kesin ilamı ile satışa esas değeri 575.000,00-TL dır.
Adresi : Deliklitaş Mah. Hamamyolu Cd. No:57 Sarıoğlu Apt. K:1 D:2 Odunpazarı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : Taşınmazın bürüt alanı 192,00 m2 olup net alanı ise yaklaşık 167,08 m2 dir.
Arsa Payı : 72000/1408000
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 8 kat mesken alanına isabet etmektedir. Ticaret alanındadır.
Kıymeti : 575.000,00 TL
KDV Oranı : %18 (İhalenin yapıldığı gün itibarı ile yürürlükte olan artan-eksilen ve değişen orandaki KDV oranı esas alınarak uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/04/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 17/05/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : 6 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV(İhalenin yapıldığı gün itibarı ile yürürlükte olan artan-eksilen ve değişen orandaki KDV oranı esas alınarak uygulanacaktır.), tapu alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, tapu satım harcı ve taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İşbu satış ilanı tebliğ edilemeyen tüm ilgililere tebliğ hükmündedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3027 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR