ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Odunpazarı/Büyükdere'de 91 m2 dubleks daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960401
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : BÜYÜKDERE MAH. / BÜYÜKDERE
Oda Sayısı : 2+1
: 91
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 11.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/178 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ

2017/178 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı:Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi Yıldıztepe Mahallesi 5301 ada2 parselde kayıtlı binada 92/1555 arsa paylı C blok bodrum ve zemin kat 6 nolu bağımsız bölümdür. (dubleks mesken) Taşınmazın toplam arsa alanı 588,00 m2 dir.
Taşınmazın özellikleri;Bağımsız bölümün bulunduğu betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Binada katlara çıkış merdiveni ve kat sahanlıkları mermer kaplıdır. Binanın girişi Ergüler Sokak üzerinden olup kıymet takdiri yapılan daire arka bahçeye bakmaktadır.Daire projeye göre bodrum katta 47,82m2 ve zemin katta 43,95m2 olmak üzere toplamda brüt 91,77 m2 dir. Daire alt katında salon, mutfak kiler ve hol mevcuttur.Salon ve mutfak arasında duvar yoktur.Projede kiler olarak gözüken mahal ise yerinde wc olarak yapılmıştır. Üst katta ise 2 adet oda, banyo ve hol vardır. Daire giriş kapısı çelik kapı diğer kapılar ahşap Amerikan panel kapı, pencereler PVC doğrama yapılmıştır.Salon ve oda zeminleri ahşap laminant parke, mutfak, hol, banyo ve wc zeminleri ile banyo ve wc duvarları seramik yapılmıştır.Dairenin diğer duvarları alçı sıva üzeri plastik boya yapılmıştır.Mutfakta tezgah, mutfak dolapları, eviye ve eviye bataryası mevcuttur.Banyoda duş, klozet ve lavabo mevcuttur.Bağımsız bölüm kalorifer ile ısıtılmaktadır. Doğalgaz yakıtlı kombi kullanılmaktadır.Elektrik ve suyu mevcuttur.Yapı kullanım belgesi henüz alınmamış olup kat mülkiyeti tesis edilmemiştir.Bağımsız bölüm Çevre ve şehircilik bakanlığınca yayınlanan inşaat m2 maliyet cetvelinde lll. Sınıf B gurubu yapı sınıfındadır.Binanın yaşı yaklaşık 5 olup taşınmazın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının % 6 olabileceği kanaatine varılmıştır. Taşınmazın bulunduğu bölge özellikleri;Bina şehir merkezine (valiliğe) kuş uçuşu yaklaşık 2820mt mesafededir. Osmangazi üniversitesine 1100,00mt mesafededir. Belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır.Şehrin ticari alanlarına biraz uzaktır ancak mahallenin ticari faaliyetlerinin olduğu caddelere yakındır. Tramvay güzergâhına 340 mt mesafededir.
Emlak vergi değeri;Taşınmazın bulunduğu sokağın 2017 yılı itibarı ile arsa asgari emlak vergi değeri 207,60 TL/m2 dir.
Adresi :Eskişehir ili Odun pazarı ilçesi Büyükdere Mahallesi Ergüler sokak no 4 adresinde bulunan C blok bodrum ve zemin kat 6 nolu bağımsız bölümdür.
İmar Durumu : Bağımsız bölümün bulunduğu parsel 1/1000 ölçekli imar planında bitişik nizam 2 kat mesken alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 24/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 20/05/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri: 7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/178 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR