ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Odunpazarı Büyükdere'de 75 m² 3+1 dubleks daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01097171
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : BÜYÜKDERE MAH. / BÜYÜKDERE
Oda Sayısı : 3+1
: 75
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 08.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/88 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
14.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
6 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ

2019/88 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi Yıldıztepe mahallesi 5405 ada 9 parselde kayıtlı, 260,00 m2 yüzölçümlü, A Blok 3 Kat B Blok 2 katlı karkas bina ve arsası niteliğindeki ana taşınmaz üzerinde Zemin kat ve Birinci kat,B giriş 1 bağımsız bölüm sayılı dubleks mesken cinsinde taşınmazının olduğu bina Betonarme karkas sistemde A ve B girişli olarak yapılmıştır. A girişli bina bodrum zemin 2 normal katlı B girişli kısım ise bodrum, zemin ve 1 normal katlı olarak yapılmıştır. Bağımsız bölüm B girişte olup bodrum katta 22,55 m2 alanlı otopark rezerv alanı ve üst kata çıkış merdiveni vardır. Asansör yoktur. Zemin katta salon, hol, mutfak, wc ve balkon mahalli olup net kullanım alanı 39,10 m2 dir. 1. Katta ise 3 adet oda , banyo ve balkon mahalleri mevcuttur. Net kullanım alanı ise 36,60 m2 dir. Dubleks meskenin toplam kullanım alanı 75,70 m2 ve otopark ile birlikte toplam kullanım alanı 98,25 m2 dir. Meskende bulunan betonarme merdiven basamakları mermer kaplıdır, salon ve odaların zemini ahşap laminant parke ve ıslak zeminler seramik yapılmıştır. Banyo ve wc duvarları seramik yapılmıştır. Mutfakta granit tezgah ve dolaplar ile eviye ve eviye bataryası , banyoda duş ve duş kabini , klozet , lavoba mevcuttur. Daire giriş kapısı çelik kapı diğer kapılar ahşap panel kapı ve pencereleri pvc doğrama yapılmış olup pencerelerde panjur mevcuttur. Binada klima mevcuttur. Daire duvarları sıva üzeri plastik boya yapılmıştır. Daire kalorifer ile ısıtılmaktadır. Doğal gaz yakıtlı kombi kullanılmaktadır. Binanın inşaat ruhsatı 15.09.2009 tarihinde alınmıştır. Kat mülkiyeti tesis edilmiştir. Bina çevre ve şehircilik bakanlığınca yayınlanan inşaat m2 maliyetlerini gösterir cetvele göre III sınıf B gurubu yapılardandır. Binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının% 15 olduğu kanaatine varılmıştır. Bina şehir merkezine (valiliğe) kuş uçuşu yaklaşık 2900mt mesafede bulunmaktadır.Osmangazi üniversitesine 850 mt mesafede, gençlik bulvarına 300 mt mesafede olup tramvay güzergahına yakındır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Şehrin ticari alanlarının yoğun olduğu bölgeye uzak ancak mahallenin ticari faaliyetlerinin olduğu caddelere yakındır. Taşınmazın bulunduğu sokağın 2019 yılı itibarı ile arsa asgari emlak vergi değeri 436,27TL/m2 dir. Taşınmaz olduğu bölgedeki daire m2 bedelleri, emsal olarak bakılan ilanlardaki bağımsız bölümlerin avantajlı durumda olması, taşınmazın bulunduğu arsanın imar durumu, şehir merkezine mesafesi emlak vergi değeri dairenin özellikleri kıymet takdiri yapılan dairenin yaşı ve özellikleri , ilimizdeki inşaat sektörünün durumu , arz ve talepler dikkate alındığında serbest piyasada taşınmazın birim değeri 3.000,00 TL ve dairenin satışa esas toplam değeri 300.00,00 TL (Üç yüz bin TL) dır.
Adresi : Büyükdere Mahallesi Kaplanlı Caddesi Ve Bülbüllü Sokak Kesişiminde Ve Bülbüllü Sokak No:3Odunpazarı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 260,00 m2
Arsa Payı : 3/15
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 3 kat ve 2 kat mesken alanına isabet etmektedir. Parselin kaplanlı caddesi cephesi 3 kat diğer kısmı 2 kat mesken alanındadır.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/01/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 14/02/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : 6 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,tapu alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, tapu satım harcı ve taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İşbu satış ilanı tebliğ yapılamayan tüm ilgililere ilanen tebliğ hükmündedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/88 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR