ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Odunpazarı/Büyükdere'de 40 m² 1+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01010237
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : BÜYÜKDERE MAH. / BÜYÜKDERE
Oda Sayısı : 1+1
: 40
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ESKİŞEHİR 2 EYLÜL 13.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/135 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
75,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.08.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
24.09.2019 14:00
Satış Yeri
:
8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİNDEN TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

(2018/135 TLMT.)

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Odunpazarı İlçe, 5395 Ada, 14 Parsel, YILDIZTEPE Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm üç katlı betonarme bina ve arsası vasfında kat mülkiyetli,zemin kat(3) nolu mesken dalgıç sokak 2007 yılı(ruhsat tarihi) arsa asgari m2 birim emlak değeri 51,95 tl /m2 dir. bodrum + zemin+1 normal katlı betonarme karkas bina olarak inşa edilmiştir.ana giriş kapısı demir ve merdiven korkulukları alüminyum doğrama,giriş holü döşeme merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplamadır.dış cephe,dekoratif sıva üstü boyalıdır. 2018 yılı yapı yaklaşık birim maliyetleri hakkındaki tebliğe ve onaylı genel inşaat projesine göre inşa edilen betonarme karkas bina ııı. sınıf b grubu yapı sınıfında yapılmış olup, inşaat m2 birim fiyatı 966,00tl./ m2 dir. yıpranma oranı ise % 10(6-10 yaş arası)dır.genel inşaat projesine göre; 2 oda+antre+ (wc- duş)dan ibarettir.antre alanında mutfak nişi mevcuttur.meskenin brüt alanı 40,50 m2 dir. daire giriş kapısı çelik, pencereler pvc doğramadır. Isınma, kombi sistemli olup, doğalgaz saati yoktur. arka bahçe cephelidir. belediye +oepsaş hizmetlerinden yararlanmaktadır. doğalgaz bağlantısı yapıldığı takdirde esgaz hizmetlerinden yararlanabilir.
Adresi : Büyükdere Mahallesi.Dalgıç Sokak.No:25/3 Odunpazarı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 149 m2 Arsa Payı : 1/6
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Büyükdere Mahallesi.Dalgıç Sokak. No: 25/3
Kıymeti : 75.000,00 TL
KDV Oranı : %1 (Ödeme tarihindeki kdv oranı uygulanacaktır)
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü
: 21/08/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 24/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
----------------------------------------------Satış Şartları----------------------------------------------------------------
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- tebligat yapılamadığı taktirde İİK 127 maddesi gereğince gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/135 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR