ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Odunpazarı Akçağlan'da 110 m², 2+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01028024
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : AKÇAĞLAN MAH. / ALANÖNÜ
Oda Sayısı : 2+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 23.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11921 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
02.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
6 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ

2018/11921 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İli Odunpazarı İlçesi Akçağlan Mahallesi 2693 Ada, 8 Parsel, 2158 m2 yüzölçümünde 32/2158 arsa payında D blok 1. Kat , 4 nolu bağımsız bölüm Mesken taşınmaz.Keşif esnasında borçluya ait olduğu tespit edilerek girilen bağımsız bölüm, betonarme karkas cinsindeki bodrum kat + zemin kat üzeri+3 katlı yani toplamda 4 katlı olan binanın zemin kat üzeri 1. kat 4 nolu bağımsız bölüm dairesidir. Daire 110,00 m2 alanındadır. Halen mesken olarak kullanılmakta olan daire bir salon, iki oda, mutfak+yemek bölümü odası, antre, banyo ve wc mahallerinden meydana gelmektedir.Salon ve odalar tabanı ahşap ve laminant parke kaplıdır. Duvarlar sıva üzeri plastik boyalıdır. Tavan permolit boyadır. Bir oda aydınlığa bakmaktadır. Antre ve mutfak tabanı seramiktir. Mutfağa açılan yemek odası caddeye cepheli ve balkonlu olup, tezgah ve eviyesi, tezgah üstü ve altı dolaplar mevcuttur. Tezgah ile dolaplar arası da seramik kaplıdır. Banyo bölümünün zemini ile duvarları seramik kaplı olup banyoda batarya, duş ve kabini, klozet ve hilton lavabo mevcuttur. Wc bölümünde klasik tuvalet taşı olup seramik kaplıdır. İç kapılar amerikan, pencereler pvc doğramadır. Daire giriş kapısı çelik doğramadır. Isıtma sistemi doğalgaz merkezi sistemdir. Döküm radyatörler mevcuttur.Bina asansörsüz olup giriş zemin ve duvar etekleri mermer kaplıdır. Katlara çıkış basamakları ve sahanlıklar mozaik betondur. Zemin katta iş yerleri mevcuttur. Daire mevcut haliyle orta standarta yakın sayılır. Şehrin talep gören merkezi bir yerinde, ticari alanlara çok yakın bir mevkide yer almakta ve belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır. Daire yukarıda belirtilen özelliklerine göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Birim Maliyet Cetveline göre III. Sınıf B gurubu yapılar cinsinde olmaktadır. Yıpranması yaklaşık %28 dir. Belediyeden temin edilen mimari projenin onay tarihi 20 Ağustos 1990 yılıdır. Keşif esnasında da dairede oturan tarafından inşaatın 1993 yılında tamamlandığı ifade edilmiştir.
Adresi : Odunpazarı ilçesi, Kurtuluş mahallesi, Şentürk sokak, D Blok Bina No:14 adresinde mevcut Akçoğlu sitesi, 4 nolu bağımsız bölüm dairedir.
Yüzölçümü : 2.158 m2
Arsa Payı : 32/2158
İmar Durumu : Odunpazarı Belediyesinin 02.01.2019 tarih ve E.12 sayılı yazısına göre 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 4 kat (B-4) mesken alanına isabet etmektedir. Bakanlar Kurulu Kararı ile riskli alan ‘Riskli Alan’ olarak belirlenmiş ve 17.05.2013 tarih 28650 sayılı Resmi gazetede yayımlanarak ilan edilmiştir. Bu işlemlerin yürütülmesi konusunda Büyükşehir Belediyesi görevlendirilmiştir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ve dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 05/09/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 02/10/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : 6 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11921 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR