ÖDEMİŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ödemiş Ocaklı Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

ÖDEMİŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01132803
Şehir : İzmir / Ödemiş
Semt-Mahalle : OCAKLI MAH. / ÖDEMİŞ
Oda Sayısı : 2+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 15.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/595 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2020 11:20
İkinci Satış Günü
:
22.04.2020 11:20
Satış Yeri
:
Ödemiş Adalet Sarayı İcra Dairesi Mezat Salonu -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÖDEMİŞİCRA DAİRESİ

2019/595 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Ödemiş İlçe, 0 Ada, 1165 Parsel, OCAKLI Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Alınan bilirkişi raporuna göre; İzmir ili, Ödemiş İlçesi, Ocaklı mah. 348,00m2 yüzölçümüne sahip, "arsa" vasıflı taşınmaz, kadastronun1165 parsel üzerinde yer aldığı, konu mesken doğu, güney ve kuzey cepheleri açık ve batı cephesi bitişik binanın 3.katında bulunduğu, binanın zemin katında 2 iş yeri ve her normal katında 1 daire olmak üzere toplam 5 bağımsız bölümden 3. katta yer alan 3 nolu bağımsız bölüm nolu 7/24 arsa paylı mesken olduğu, konu mesken şehir merkezine yürüme mesafesinde, okul, parkhastane gbi sosyal donatı alanlarına yürüme mesafesinde, meskende kat irtifakının kurulu olduğu, binada asansör bulunmadığı, bina girişi kapısı demir profil, bina girişinde ve merdiven zemin mozaik olduğu, duvarlar sıva üzeri boyalı olduğu, mesken 2+1 tipte olduğu net 120m2, brüt 137 m2 kullanım alanına sahip olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Hürriyet Mah. Birgi Yolu Cad No. 12 D.3 Ödemiş
Yüzölçümü : 120 m2
Arsa Payı : 7/24
İmar Durumu : Blok Nizam 4 Kat Konut.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/03/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 22/04/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Ödemiş Adalet Sarayı İcra Dairesi Mezat Salonu -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/595 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR