ÖDEMİŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ödemiş ilçesinde icradan satılık bağ evi

ÖDEMİŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888023
Şehir : İzmir / Ödemiş
Semt-Mahalle : BALABANLI MAH. / ÖDEMİŞ
Oda Sayısı : 2+1
: 60
Bulunduğu Kat : Müstakil
Yayınlandığı Gazeteler

KÜÇÜK MENDERES 03.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/158 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
115,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2019 09:50
İkinci Satış Günü
:
20.02.2019 09:50
Satış Yeri
:
ödemiş adliyesi mezat salonu Ödemiş/İzmir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÖDEMİŞ
İCRA DAİRESİ
2018/158 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Ödemiş İlçe, 1158 Parsel, BALABANLI Mahalle/Köy, köyiçi Mevkii, Satışa konu parsel alanı 825 m2 olup, kuzeyi kadastro yolu, diğer cepheler komşu parsellerle çevrilidir. Parsel içerisinde tek katlı yığma konut mevcuttur. İki oda, mutfak şeklindedir. Kapı ve pencereler kısmen ahşap kısmen profildir. Duvarlar tuğla, çatısı makas örtüsü kiremittir. Elektrik ve suyu mevcut kullanılmaktadır. Bağ bahçe evi niteliğindedir. Tuvalet avludadır. Oturumu 60m2 dir. Parsel içerisinde altı dam depo üstü konut olan iki katlı yığma yapı mevcuttur. Duvarlar taş çatısı ahşap makas örtüsü kiremittir. Eski ve bakımsızdır. Kullanılmaktadır. Oturumu 48,00 m2 olup yapı alanı toplamı 96,00 m2dir. Takyidatlı tapu kaydında avlulu kerpiç ev kargir ev denmekte olup fiiliyatta dar aynıdır. Parselin büyüklüğü, konumu, üzerindeki yapıların nitelikleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı inşaat maliyetleri ve yıpranmaları göz önüne alındığında arsası dahil keşif tarihi itibariyle 115.000,00 TLdir ( Yalnız yüz on beş bin Türk Lirasıdır) Borçlu hissesi tamdır.
Adresi : Balabanlı Mahallesi Köy İçi Mevkii 1158 Parsel Ödemiş / İZMİR
Yüzölçümü : 825 m2
Arsa Payı : Dosyasında
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 115.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 14/01/2019 günü 09:50 - 09:55 arası
2. Satış Günü : 20/02/2019 günü 09:50 - 09:55 arası
Satış Yeri : ödemiş adliyesi mezat salonu Ödemiş/İzmir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/158 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR