ÖDEMİŞ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Ödemiş/Birgi Mahallesi'nde kargir ev mahkemeden satılacaktır

ÖDEMİŞ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944027
Şehir : İzmir / Ödemiş
Semt-Mahalle : BİRGİ MAH. / ÖDEMİŞ
: 72
Yayınlandığı Gazeteler

KÜÇÜK MENDERES 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/27 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.03.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
22.04.2019 14:10
Satış Yeri
:
Ödemiş Sulh Hukuk Mahkemesi Kalemi - Ödemiş Adalet Sarayı 3.Kat ÖDEMİŞ / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÖDEMİŞ
SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

2018/27 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Ödemiş İlçe, 1356 Parsel, BİRGİ Mahalle/Köy, BİRGİ/KURTGAZİ MAH. Mevkii,
Satışa konu taşınmaz avlulu kargir ev vasfında olup fiili durumda da bu özelliğini korumaktadır. Parsel üzerinde tabanı 72,00 M2. olan, tek katlı, iki oda, bir salon, mutfak şeklinde düzenlenmiş ev bulunmaktadır. Tuvalet ana yapıdan ayrı bahçede yer almaktadır.
Taşınmazın bahçesinde 2,5 M2. taban alanlı, tuğla malzemeden yığma tarzda imal edilmiş köy fırını vardır.
Parsel eğimli arazi üzerinde bulunmaktadır ve Tapu Sicilinin beyanlar hanesi incelendiğinde kentsel sit alanı sınırları içinde kaldığı anlaşılmaktadır. Elektrik ve içme suyu şebeke hattı ile Belediye alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Yolu mevcuttur. Çarşı merkezine yaklaşık 500 metre mesafededir. Belde turizm yönünden son yıllarda gelişmekte olup, bu durum taşınmaz değerlerini olumlu yönde etkilemektedir.
Ödemiş Belediye Başkanlığı'nın 22/02/2017 tarihli yazı ve eki imar planı incelendiğinde taşınmazın koruma amaçlı imar planı içerisinde konut alanında yer aldığı, mevcut izi korunacak yapı lejantına sahip olduğu, ayrıca yola terkiyatının bulunduğu anlaşılmaktadır.
Parselin avlu kısmında muhtelif yaşlarda 3 asma, 1 erik, 2 kivi, 1 mandalina, 1 yenidünya, 1 nar, 3 zeytin, 1 şeftali, 1 ayva ağaçları bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 261,00 m2
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/03/2019 günü 14:10 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 22/04/2019 günü 14:10 - 14:20 arası
Satış Yeri : Ödemiş Sulh Hukuk Mahkemesi Kalemi - Ödemiş Adalet Sarayı 3.Kat ÖDEMİŞ / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/27 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR