ÖDEMİŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ödemiş/Bengisu Mahallesi'nde 110 m² daire icradan satılıktır

ÖDEMİŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926444
Şehir : İzmir / Ödemiş
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2139 Esas
Muhammen Bedeli
:
220000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
18.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
Ödemiş Adliyesi İcra Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÖDEMİŞ
İCRA DAİRESİ
2018/2139 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir ili, Ödemiş ilçesi, Bengisu Mahallesi Karcı Sokak Kapı No:17 54 Ada 28 Parsel 1. Kat 1 Nolu Meskendir. Satışa konu taşınmaz 110,00 m2 ruhsat alanlıdır. Üç oda, bir salon, mutfak, banyo, wc ve iki balkon şeklindedir. Doğu batı cephelidir. Kuzey ve güney cephesi bitişiktir. Kapı ve pencereler kısmen pimapen kısmen ahşap doğramadır. Zeminler kısmen rabıta kısmen mozaik kaplamadır. Elektrikve suyu mevcut kullanılmaktadır. Malzeme ve işçilik vasattır. Rağbet gören mevkidedir. Belde merkezine yakındır. Yaklaşık yirmi dokuz yıllık yapıdır. Dairenin büyüklüğü, konumu nitelikleri Çevre Şehircilik Bakanlığı inşaat maliyetleri ve yıpranmaları göz önüne alındığında arsa payları dahil keşif tarihi itibariyle piyasa rayiç değeri 220.000,00'dir. ( Yalnız iki yüz yirmi bir Türk Lirasıdır ) Borçlunun hissesi tamdır.
Adresi : Bengisu Mahallesi Karcı Sokak Kapı No:17 54 Ada 28 Parsel 1. Kat 1 Nolu Mesken Ödemiş / İZMİR
Yüzölçümü : 339,50 m2
Arsa Payı : 1/2
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında göründüğü gibidir.
1. Satış Günü : 20/03/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 18/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Ödemiş Adliyesi İcra Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2139 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR