ÖDEMİŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ödemiş Atatürk Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ÖDEMİŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114070
Şehir : İzmir / Ödemiş
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / ÖDEMİŞ
: 104
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/313 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.03.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
31.03.2020 10:30
Satış Yeri
:
Ödemiş Adliyesi İcra Dairesi Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÖDEMİŞ
İCRA DAİRESİ
2019/313 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Ödemiş İlçesi, Atatürk Mahallesi'nde 292,00 m2 yüzölçümüne sahip "BAHÇELİ KARGİR DÖRT KATLI SEKİZ DAİRELİ APARTMAN" vasıflı taşınmaz kadastronun 519 ada 457 parsel üzerinde yer alır. Konu mesken arsa vasıflı ana taşınmaz üzerinde bulunan binanın 3. katında ön cephesinde yer alan ön ve yan bahçe cepheli taşınmazdır. Binanın her katında 2'şer daire olmak üzere toplamda 8 daireden oluşmakta, 3. katta yer alan 7 nolu bağımsız bölüm numaralı 1/8 arsa paylı meskendir. Ana taşınmaz arsa üzerinde söz konusu bağımsız bölüm tapuda Atatürk Mahallesi 5. ciltte 458 sayfada işlidir. Söz konusu taşınmaz Atatürk Mah. Kaymakam Yusuf Doğan Cad. No:10 K:3 Daire:7 Ödemiş /İZMİR adresidir. UAVT kodu 2021531922 Konu taşınmaz cami okul park gibi sosyal donatılara çok yakın konumlu olup taşınmazın bulunduğu bölgede genellikle konut amaçlı ve günlük ihtiyaçların karşılanabileceği iş yerleri bulunmaktadır. Taşınmazın kuzey-güney cephesi bitişik kör cephe, batısı ön cephe Kaymakam Yusuf DOĞAN caddesi, doğusu komşu dairedir. Ulaşım problemi olmayıp toplu taşımaya yakındır. Ödemiş Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, konu parsel Blok nizam, 4 kat, konut imarlıdır. Konu meskenin yer aldığı ana gayrimenkulde kat mülkiyeti kuruludur. Konu yapı 8 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Binada asansör yoktur. Bina giriş kapısı demir profil, bina girişinde zemin mozaik kaplı, merdiven ise mozaiktir. Duvarlar sıva üzeri boyalıdır. Konu mesken 3 katta yer alan merdiven çıkış yönüne göre sağ tarafta kalan 7 nolu B.B. meskendir (dairedir). Konu mesken 3+1 tipte olup net 104 m2, brüt 112 m2 kullanım alanına sahiptir. Taşınmaz, merdiven çıkışına göre sağ tarafta konumludur. Mesken, 3 oda, salon, mutfak, banyo-wc, antre ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Binada ve projesinden yapılan incelemelerde bir uyumsuzluk gözlemlenmemiştir. Konu taşınmazın herhangi bir acil tadilat-bakım ihtiyatcı ve hasar durumu olmadığı gözlemlenmiştir. Konu taşınmaz 7 nolu BB batı cephelidir. Diğer cepheleri ise bitişik cephedir. Taşınmaza ait bodrum katta ortak alan payı vardır. Ödemiş Belediyesince verilen 21.11.1983-171/H Yapı Ruhsatı ve 10.05.1985-182/H Yapı Kullanma İzin Belgesi bilirkişi tarafında incelenmiştir. Taşınmazın 1985 (Ruhsat Tarihi) yılında bittiği varsayılarak konu mesken 34 yaşında kabul edilmiştir.
Adresi : Atatürk Mah. Kaymakam Yusuf Doğan Cad. No:10 K:3 Daire:7 Ödemiş / İZMİR
Yüzölçümü : 292 m2
Arsa Payı : 1/8
İmar Durumu : İnşaat tarzı Ödemiş Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, konu parsel Blok nizam, 4 kat, konut imarlıdır.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında göründüğü gibidir.
1. Satış Günü : 03/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Ödemiş Adliyesi İcra Dairesi Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/313 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR