ÖDEMİŞ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Ödemiş Akıncılar Mahallesi'nde 3+1 daire mahkemeden satılıktır

ÖDEMİŞ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01138121
Şehir : İzmir / Ödemiş
Semt-Mahalle : AKINCILAR MAH. / ÖDEMİŞ
Oda Sayısı : 3+1
: 88
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

KÜÇÜK MENDERES 26.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/15 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.03.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
29.04.2020 14:30
Satış Yeri
:
Ödemiş Sulh Hukuk Mahkemesi Kalemi - Ödemiş Adalet Sarayı 3.Kat ÖDEMİŞ / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÖDEMİŞ
SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU
2019/15 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Ödemiş İlçe, 151 Ada, 20 Parsel, AKINCILAR Mahalle/Köy, AKINCILAR MAH. MEVKİİ Mevkii, 1. KAT, 2 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM
Satışa konu taşınmaz "Üç Katlı Üç Daireli Kargir Apartman"olarak kayıtlı ana yapının 1. Kat, 2 nolu bağımsız bölümüdürr. 1/3 arsa paylı taşınmazBelediye imar planı servisinden yapılan harici araştırmaya göre 170,00 brüt alana sahip taşınmazın net oturma alanı 88,16 M2.dir ve 1964 yıllarında yapıldığı anlaşılmıştır.
Bağımsız bölüm 3 oda, 1 salon, mutfak, tuvalet, banyo, antre ve balkon şeklinde düzenlenmiştir.
Taşınmazda kalorifer ve doğalgaz mevcut değildir, ancak elektrik ve şebeke suyu mevcuttur, belediye alt yapı imkanlarından da faydalanmaktadır.
Taşınmaz bitişik nizam nispetinde imal edilmiş olması nedeniyle kuzey ve güney cephesi kapalı durumda, batı cephesi Kültür caddesine, doğu cephesi ise bahçe ve devamında Asma sokağa cephelidir. Çarşı içersinde yer alan taşınmaz ilçe merkezine (Hükümet Konağı) yaklaşık 200 metre mesafededir.
Ödemiş-Belediye Başkanlığı'nın 31/07/2018 tarihleri yazı ve eki imar planı örneği incelendiğinde taşınmazınÖdemiş Koruma amaçlı imar planı sınırları içersinde Konut-Ticaret 3 katlı inşaat nispetine sahip olduğu, imar servisinden alınan şifahi bilgiye göre yapılaşma şartlarının zemin katta Taks: 0,80, üst katlarda 0,60 olduğu, bir parselde birden fazla blok yapılabileceği, bir bloğun taban alanınınen fazla 120,00 m2. olabileceği, toplamda taks alanını geçemeyeceği anlaşılmıştır.
Yüzölçümü : 276,50 m2
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gaibidir.
1. Satış Günü : 30/03/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 29/04/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Ödemiş Sulh Hukuk Mahkemesi Kalemi - Ödemiş Adalet Sarayı 3.Kat ÖDEMİŞ / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflar ıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR