NUSAYBİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nusaybin'de 3+1 daire icradan satılıktır

NUSAYBİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039202
Şehir : Mardin
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 15.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/38 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
186,294 TL
Birinci Satış Günü
:
26.09.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
22.10.2019 14:30
Satış Yeri
:
Nusaybin Belediyesi Mitanni Kültür Merkezi Konferans Salonu NUSAYBİN/MARDİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
NUSAYBİN İCRA DAİRESİ
2018/38 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :BİLİRİKİŞİ RAPORUNA GÖRE;
TAŞINMAZIN CİNSİ VE ÖLÇÜLERİ: Mardin ili Nusaybin ilçesi Çatalözü Mah. bulunan 165 ada 5 no'lu parselde kayıtlı olduğu, parselin toplam alanı1992,54 M²olup, tapuda arca vasfında bina kat mülkiyeti gayrimenkuldür. B blok 8 nolu bağımsız bölüm arsa payı : 1370/34708 olduğu ve dairesinin arsa payı M² cinsinden 78,65 M² olduğu hesaplanmıştır.
TAŞINMAZIN MEVCUT DURUMU: Mardin ili Nusaybin ilçesi Çatalözü Mah. bulunan 165 ada 5 no'lu parselde bulunan betonarme karkas binanın B Blok 8 nolu bağımsız bölümü yaklaşık 150 M² olduğu, 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 Wc ve 1 banyodan oluşmaktadır. Daire döşemesi kalebodurla kaplı olup daire ic kapıları ahşap doğramadan yapılmıştır. Daire giriş kapıları çelik saçlı ahşap kaplamayla yapılmıştır. Mutfak tezgahı mermerden yapılmış olup mutfak dolapları ahşap malzemeden yapılmıştır. Banyo ve wc bölümlerinde duvarlar fayansla kaplanmıştır. Daire elektrik ve su tesisatlarında herhangi bir eksik bulunmamaktadır. Duvar ve tavan boyaları silikonlu boya ile boyanmıştır. B+Z+3 kattan oluşan binanın 3. katında kalmaktadır. Bina asansörlü ve kaloriferli yapı olup, yapı yaklaşık 3 yıllık bir bina olduğu ve binanın III. sınıf B grubuna girdiği anlaşılmıştır.
Yüzölçümü : 150 m2
Arsa Payı : 1370/34708
Kıymeti : 186.294,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir."2.Derece Askeri Yasak Bölge İçerisinde kalmaktadır."
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 22/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Nusaybin Belediyesi Mitanni Kültür Merkezi Konferans Salonu NUSAYBİN/MARDİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/38 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR