NUSAYBİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nusaybin 8 Mart'ta 3+1 daire icradan satılıktır

NUSAYBİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027860
Şehir : Mardin / Nusaybin
Semt-Mahalle : 8 MART MAH. / NUSAYBİN
Oda Sayısı : 3+1
: 145
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

NUSAYBİNİM 22.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/111 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
113,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
Nusaybin Belediyesi Mitanni Kültür Merkezi Konferans Salonu NUSAYBİN/MARDİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
NUSAYBİN İCRA DAİRESİ
2018/111 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : BİLİRKİŞİ RAPORUNA GÖRE;
TAPU KAYDI:Dosya içerinde bulunan tapu kaydı incelendiğinde kıymet takdirine konu Mardin İli Nusaybin İlçesi Kışla Mahallesi 540 ada 2 nolu parsel 1076.87m2 arsa vasıflı 46/1000 arsa paylı daire niteliğinde zemin kat 6 nolu bağımsız bölüm borçlu Orhan KARAKAŞ adına tam hisse oranında kayıtlı olduğu, bu kaydın 23/10/2013 tarih ve 2620 yevmiye numaralı satış işlemine dayandığı anlaşılmıştır.
GAYRIMENKULUN ÇAP, İSKAN, RUHSAT, ONAYLI PROJE BİLGİLERİ: Nusaybin Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü?nde yer alan imar paftası üzerinde konu mülkün bulunduğu parselin konumu teyit edilmiştir. Nusaybin Belediye Plan ve Proje Müdürlüğü?nden şifaen alınan imar durumuna göre konu mülkün bulunduğu Nusaybin 8 Mart Mah. Aram Sok. 540 ada 2 nolu parsel1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut olarak 5 kata kadar yapılaşma koşullarına sahip olduğu öğrenilmiştir.
HALİ HAZIR DURUMU: Kıymet takdirine konu bağımsız bölümün bulunduğu parsel: Nusaybin ilçesi 8 Mart Mah. yerleşim alanında taşınmaz konumu itibariyle elektrik,su,yol,ulaşım,PTT,altyapı ve belediye hizmetleri gibi hizmetlerden yararlanan konut olan bir bölgedir. Zemin+4 katlı asansörlü iç ve dış cephesi sıva ve boyalı yaklaşık 20 yıllık yıpranmalı bir binadır.Kıymet Takdirine Konu 6 Nolu Bağımsız Bölüm binanın zemin katında bulunup; yolun arka cephesine bakmaktadır. İç duvarları sıvalı,boyalı , yer döşemesi seramik kaplama ve 3 oda 1 salon (3+1) durumundadır.
Adresi : Mardin İli Nusaybin İlçesi 8 Mart Mahallesi Aram Sok. Işık Sitesi D Blok No:82/3
Yüzölçümü : 145 m2
Arsa Payı : 46/1000
Kıymeti : 113.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 07/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Nusaybin Belediyesi Mitanni Kültür Merkezi Konferans Salonu NUSAYBİN/MARDİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/111 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/07/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR