NİZİP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nizip Sultan Abdulhamit Mahallesi'nde 33 m² daire icradan satılıktır

NİZİP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153114
Şehir : Gaziantep / Nizip
Semt-Mahalle : SULTAN ABDÜLHAMİT MAH. / NİZİP
: 33
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1847 ESAS
Muhammen Bedeli
:
75,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
02.06.2020 14:15
Satış Yeri
:
NİZİP BELEDİYESİ ESKİ HİZMET BİNASI MEZAT SALONU - NİZİP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
NİZİP
İCRA DAİRESİ


2019/1847 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Nizip İlçe, 1708 Ada, 4 Parsel, FATİHSULTAN Mahalle/Köy, zemin kat 6 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız BölümTaşınmaz ilçe merkezinde olup Belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bina 6 katlı olup betonarme karkas inşaa olu 3-4 yaşlarındadır. Dışçephe yalıtımlı sıvalı ve boyalıdır. Asansörlü olup kat kaloriferi ile ısıtılmaktadır. 33,45 m2 olup 2 oda banyo ve 1 balkonu mevcuttur. Amerikan mutfak olup banyo duvarları fayans olup klozet ve lavabo bulunmamaktadır. Meskenin duvarları sıvalı boyalı macunlu su bazlı boyadır. Metfak tezgahı granit olup alt üst dolapları mevcuttur. Giriş kapısı çelik, odo kapası sns ahşap balkon panısı ve pencereleri pvc dir.
Adresi : Sultanabdulhamit Mahallesi Milay Sokak No 9 /6 Nizip/ GAZİANTEP
Yüzölçümü : 986,44 m2
Arsa Payı : 1/50
İmar Durumu : Ayrık nizam 5 kat konut yapı adası
Kıymeti : 75.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :kaydı gibi
1. Satış Günü : 30/04/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 02/06/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : NİZİP BELEDİYESİ ESKİ HİZMET BİNASI MEZAT SALONU - NİZİP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1847 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR