NİZİP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nizip/Namık Kemal Mahallesi'nde kargir ev icradan satılıktır

NİZİP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909241
Şehir : Gaziantep / Nizip
Semt-Mahalle : NAMIK KEMAL MAH. / NİZİP
Oda Sayısı : 3+1
: 129
Bulunduğu Kat : Müstakil
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/462 Talimat
Muhammen Bedeli
:
157,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.01.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
18.02.2019 14:15
Satış Yeri
:
Nizip Belediyesi Eski Hizmet Binası Mezat Salonu - Nizip

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
NİZİP
İCRA DAİRESİ

2018/462 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Nizip İlçe, 627 Ada, 6 Parsel, NAMIKKEMAL Mahalle/Köy,Taşınmaz avlulu kargir ev olup üerinde zemin 1. norrmal kat olmak üzere 2 yapıdır. Zemin kat mesken olup betonarme ile yapılmış üç oda ve müştemilatları mevcutt. Duvarlar ince sıvalı ve boyalı tabanlar şap ile kaplıdır, iç doğramalarahşap üzeri yağlı boya, dış doğramalar pvc dir. 1. normal kat mesken olup yığma olarak yapılmış üç oda ve müştemilatından oluşmakta. Kaba inşaat olarak bırakılmıştır. Mesken soba ile ısıtılmakta olup şehir merkezinde elektrirk ve su mevcuttur.
Adresi : Namıkkemal Mahallesi Yeni Sokak No 56 Nizip / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 129 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı BLOK NİZAM İKİ KATLI YAPI ADASI
Kıymeti : 157.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydi gibi
1. Satış Günü : 17/01/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 18/02/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : NİZİP BELEDİYESİ ESKİ HİZMET BİNASI MEZAT SALONU - Nizip
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/462 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/12/2018İcra Müdürü 41630

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR