NİZİP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nizip/Mimarsinan Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

NİZİP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963263
Şehir : Gaziantep / Nizip
Semt-Mahalle : MİMAR SİNAN MAH. / NİZİP
Oda Sayısı : 3+1
: 147
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/623 Talimat
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.05.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
12.06.2019 14:15
Satış Yeri
:
NİZİP BELEDİYESİ ESKİ HİZMET BİNASI TOPLANTI SALONU - NİZİP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
NİZİP
İCRA DAİRESİ

2018/623 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Nizip İlçe, 1328 Ada, 1 Parsel, MİMARSİNAN Mahalle/Köy, HARABE H YOLU Mevkii, ZEMİN 1 Nolu Bağımsız BölümTaşınmaz mesken olup Belediyenin tüm imkanlarından faydalanmaktadır. Bina Bodrum +zemin+4 adet normal kattan ibaret olup her katta 1 mesken mevcuttur. Bina 5-6 yaşlarında olup betonarme karkas inşa edilmiştir. Satışı konu meskenin inşaat alanı 147 m2 olup mustafir, oturma odası 3 yatak odası mutfak, kiler banyo lavabo ve 2 balkonu mevcut. Oda tabanları laminant parke diğer mekan tabanları seramik döşeli. Duvarlar sıvalı ve sedef boyalı tavanda spot alçıpan mevcut, Mutfak tezgahı alt üst dolapları mevcut olup İç Kapılar SNS ahşap pencere ve balkon kapıları pvc doğramadır. Bina asansörlü olup mesken doğalgaz kombili bireysel kat kaloriferi ile ısıtılmaktadır.
Adresi : Eyüp Sultan Mahallesi Şehit Ömir Çolak Sokak Yıldız Apartmanı No 18/1 Nizip
Yüzölçümü : 457,75 m2
Arsa Payı : 60/300
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı Ayrık nizam 5 katlı konut yapı adası
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : KAYDI GİBİ
1. Satış Günü : 08/05/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 12/06/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : NİZİP BELEDİYESİ ESKİ HİZMET BİNASI TOPLANTI SALONU - NİZİP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/623 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/03/2019 İcra Müdürü 41630

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR