NİZİP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nizip Mimarsinan Mahallesi'de 76 m² daire icradan satılıktır

NİZİP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154626
Şehir : Gaziantep / Nizip
Semt-Mahalle : MİMAR SİNAN MAH. / NİZİP
Oda Sayısı : 2+1
: 76
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/229 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.04.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
05.05.2020 14:15
Satış Yeri
:
NİZİP BELEDİYESİ ESKİ HİZMET BİNASI MEZAT SALONU - Cumhuriyet Meydanı NİZİP / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
NİZİP
İCRA DAİRESİ

2019/229 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:
Gaziantep İl, Nizip İlçe, 1327 Ada, 3 Parsel, MİMARSİNAN Mahalle/Köy, harabe h yolu Mevkii, 4 kat 10 nolu bağ. bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz ilçe merkezinde olup Belediyenin tüm imkanlarından faydalanmaktadır. Bina 6 katlı olup bodrum katı garaj dır. Bina sıvalı boyalı olup kombili kat kaloriferi asansörü mevcuttur. Satışa konu taşınmaz 76,35m2 yatak odası, oturma odası, misrafir odası mutfak banyo, lavabo mevcuttur. Oturma odası ve mutfağın ayrı mekanlar olarak inşa edildiği, fakat kat irtifakı projesinde oturma odası ve mutfağın birlikte yaşam odası olarak projelendirildiği görülmüştür.Oda tabanları laminant parke, diğer mekanlar seramiktir. Duvarlar sıvalı ve macunlu yağlı boya üzernie sedef boya ile boyalıdır.Tavanda spot lambalı alçıpandan asma tavan yapılmıştır. Banyo ve lavabo duvarları fayans döşelidir.Mutfak tezgahı alt ve üst dolaplar mevcuttur.Kapılar SNS ahşap doğrama olup pencereler ve balkon kapıları plastik (pvc)doğramadır.
Adresi : Eyüpsultan Mahallesi Şehit Cuma Durna Sokak No 22 D10 Nizip Nizip / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 391,19 m2
Arsa Payı : 1/10
İmar Durumu : İnşaat tarzı Ayrık nizam 5 kat konut yapı adası
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 07/04/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 05/05/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : NİZİP BELEDİYESİ ESKİ HİZMET BİNASI MEZAT SALONU - Cumhuriyet Meydanı NİZİP / GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/229 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR