NİZİP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nizip/Belkıs Mahallesi'nde daire icradan satılıktır

NİZİP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909238
Şehir : Gaziantep / Nizip
Semt-Mahalle : BELKIS (MERKEZ) MAH. / NİZİP
Oda Sayısı : 3+1
: 128
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/569 Talimat
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.01.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
18.02.2019 14:00
Satış Yeri
:
Nizip Belediyesi Eski Hizmet Binası Mezat Salonu - Nizip

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
NİZİP
İCRA DAİRESİ

2018/569 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Nizip İlçe, 1658 Ada, 9 Parsel, BELKIS Mahalle/Köy, B BLOK 6-18 BB Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulundğu bina betonarme karkas inşa edilmiş olup doğu,batı,kuze, açık güney tarafı kapalıdır. Bina asansörlü olup doğalgaz kat kaloriferi ile ısıtılmakta elektrik ve su mevcuttur. Meskenin inşaat alın 128 m2 olup misafir, oturma odası 2 yatakodası mutfak antre hol banyo duş lavabo ve 3 balkonu mevcuttur. Hol ve odalar laminan, diğer mekan tabanları seramiktir. Duvarlar sıvalı boyalı banyo duş ve lavabo duvarları fayanstır. Metfak tezgahı alt, üst dolaplar mevcut, mutfakta spıt ışıklı alçıpan asma tavan ardır. Meskenin iç kapıları ahşap, pencere ve balkon yapıları pvc doğramadır.
Adresi : Kanuni Sultan Süleyman Bul. Y,Ugur Sitesi B Blok No 58/18 Nizip / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 2.399,99 m2
Arsa Payı : 100/50,000
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı Ayrık nizam 8 katlı ticari konut yapı adası
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Başkaca hacizler mevcuttur.
1. Satış Günü : 17/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 18/02/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : NİZİP BELEDİYESİ ESKİ HİZMET BİNASI MEZAT SALONU - NİZİP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/569 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR