BURSA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer'de 56 m2 daire icradan satılıktır

BURSA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00929792
Şehir : Bursa / Nilüfer
Oda Sayısı : 2+1
: 56
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAKİMİYET 16.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/539 ESAS
Muhammen Bedeli
:
136,400 TL
Birinci Satış Günü
:
21.02.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
18.03.2019 09:30
Satış Yeri
:
İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat Uluyol Osmangazi / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 2. İCRA DAİRESİ
2018/539 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

1 NO'LU TAŞINMAZIN

TAPU KAYDI : Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Görükle Dumlupınar Mahallesi, 5435 ada, 10 parsel sayılı ve 275,75 m2. miktarlı “6 Katlı Betonarme Apartman” vasıflı taşınmazda, Kat Mülkiyeti kurulmuş olan, 25/1803 arsa paylı, zemin kattaki 14 no’lu Bağımsız Bölümün (Ofisin) tamamı.
İMAR DURUMU :Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 26.03.2018 tarih ve E:39168 sayılı yazılarında; Nilüfer İlçesi, Görükle, 5435 ada, 10 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Görükle Revizyonu Uygulama İmar Planı’nda, Hmax.(Yükseklik): 12,50 mt. (4 kat) olan bitişik nizam ticaret alanında kalmaktadır, denilmektedir.
MAHALLİ DURUMU : Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Görükle Dumlupınar Mahallesi, Gün Sokak, no: 4 adresindeki Üçbey İnşaat Apartmanı’nın, 1. katındaki 14 no’lu dairedir. Tapu bilgilerinde zemin kat, 14 no’lu Bağımsız Bölüm ve “Ofis” olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, 1. kattaki 14 no’lu daire olduğu ve fiili durumu itibarı ile “Mesken” amaçlı olarak kullanıldığı görülmüştür. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, zemin+4 normal katlı olmak üzere toplam 5 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, asansörlü ve otoparksızdır. Zemin katında depo, sığınak ve ortak alanlar, üst katlarının beherinde ise 4’ er adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür.
Halihazırda, kiracı A. A. tarafından “Mesken” amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin yerinde yapılan ölçümlerine göre, brüt alanı 62,00 m2. ve net kullanım alanı ise 56,00 m2. olup, 2 adet oda, salon, hol, mutfak ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Tüm bölümlerin tabanları laminat parke ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Salona açık durumunda olan mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı ve (L) şekilli tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Müşterek mahalde bulunan banyo-wc-lavabo bölümünde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan balkon kapısı ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Doğu cepheli olan dairenin bu cephesinde 1 adet balkonu bulunmakla birlikte, bu balkonun önü katlanabilir camekanlar ile kapatılmıştır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik ve su abonelikleri mevcuttur. Genellikle alt katları işyeri ve üst katları ise mesken amaçlı olarak kullanılan 5 veya 6 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, doğalgaz, su telefon ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
TAŞINMAZIN KIYMETİ :136.400,00 TL. (Yalnız; Yüz Otuz Altı Bin Beş Yüz Türk Lirasıdır.)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Haciz ve ipotek şerhi vardır.
1. Satış Günü : 21/02/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 18/03/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat Uluyol Osmangazi / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden,artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İhalenin feshine ilişkin dava açılması durumunda 7 gün içinde dava açıldığına ilişkin yazılı olarak bilgi verilmemesi halinde 7 gün sonunda ihalenin kesinleşmiş kabul edileceği ihale katılımcıları, haciz ve ipotek ilgilileri ile tapu ve dosya ilgililerine satış şartnamesi ve satış ilanı ile ihtar ve tefhimine,

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi, ilanı ve tapu kaydını görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/539 Esas sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR