BURSA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer'de 118 m2 daire icradan satılıktır

BURSA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925358
Şehir : Bursa / Nilüfer
Oda Sayısı : 3+1
: 118
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA ŞEHİR 07.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12188 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
22.03.2019 11:00
Satış Yeri
:
İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat Uluyol MERKEZ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 10. İCRA DAİRESİ
2018/12188 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli ,Nilüfer İlçesi, Görükle , Dumlupınar Mahallesi , Ilıca sokakta kain ve tapunun Eski: 689 ada , 1 parsel, Yeni:5581 ada , 1 parsel sayılı taşınmaz üzerinde bulunan 5 katlı, 1 kapı numaralı Övünç Sitesi , A3 Blok apartmanın 3. Normal kat(8) bağımsız bölüm numaralı dairesi olduğu görüldü ve daire birlikte gezildi gerekli inceleme ve tetkiklerimizi yaptık , notlarımızı aldık Dairenin değeri konusunda hazırlayacağımız raporumuz aşağıda sunulmaktadır.
Tapu Kaydı:
Dosya içerisinde mevcut Tapu Senedi Örneğine göre Kıymet takdirine konu, Bursa İli, Nilüfer İlçesi Görükle,tapunun 689 ada, 1 sayılı parselinde , 2.997.78m2 yüz ölçümünde, ana taşınmazı üç adet 5katlı Betonarme karkas bina ve arsası vasfı ile kayıtlı olan taşınmazda 2 / 48 arsa paylı , apartmanda 3.kat(8)bağımsız bölüm numaralı kat mülkiyetli meskenin borçlu adına kayıtlıdır
Bursa İli,Nilüfer İlçesi, Görükle Eski 689 ada , 1 parsel Kadastro yenilemesi sonucu Yeni: 5581 ada , 1 parsel olmuştur.
İmar Durumu:
Kıymet takdirine konu olan Bursa İli,Nilüfer İlçesi, Görükle Eski 689 ada , 1 parselin Kadastro yenilemesi sonucu Yeni: 5581 ada , 1 parsel sayılı yer 1/1000 ölçekli Görükle Revizyonu Uygulama İmar Planında kullanma alanı kat sayısı 1.00 , H:12.50 metre , ön bahçe mesafesi 5.00m, Yan Bahçe Mesafesi 3.00m olan 4kat ayrık nizam konut alanıda kalmaktadır.
Yapılan İnceleme ve Tespit:
Kıymet takdirine konu olan taşınmaz Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Görükle, Dumlupınar Mahallesi, Ilca Sokak , 5katlı , betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış,bina dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalı , binaiçi merdiven basamak ve sahanlıkları mermer , apartman giriş kapısı ferforje demir imalat , asansörsüz 1 kapı numaralı ,Övünç Sitesi , 15 yıllık A3 Blok apartmanında 3.kat(8)bağımsız bölüm numaralı dairesidir.
Kıymet takdiri yapılan daire Brüt 140m2 , net 118m2 alanlı antre , hol , salon , 3 oda , mutfak banyo , tuvalet ve 3 Balkon Mahallerinden ibaret , yer döşeme kaplaması,Mutfak , banyo , tuvalet ve balkon gibi ıslak mahaller seramik , salon ve odalar Laminat Parke yer döşeme kaplaması , duvarlar banyo ve tuvalet fayans duvar kaplaması , diğer mahal duvarları saten badana , tavanlar alçı kartonpiyerli ,daire giriş kapısı çelik , iç kapı doğramaları Amerikan tipi mobilya kapı doğraması, Balkon kapı ve pencereleri PVC plastik doğrama ,mutfak tezgahı mermerit tezgah altında ve üstünde dolap mevcut , doğalgazlı müstakil kombi sistem kaloriferli ısınmalı olup,halihazırda dairede kiracı oturmaktadır. Taşınmazın muhammen bedeli 200.000,00 TL olup KDV % 1 dir.
1. Satış Günü : 25/02/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 22/03/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat Uluyol MERKEZ / BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12188 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR