BURSA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Üçevler'de natamam 110 m2 dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01044091
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : ÜÇEVLER MAH. / ÜÇEVLER
Oda Sayısı : 2+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 0
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Belirtilmemiş
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HABER 29.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10165 ESAS
Muhammen Bedeli
:
224,400 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
30.10.2019 10:10
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
16. İCRA DAİRESİ
2018/10165 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz : Bursa ili Nilüfer ilçesi Demirci mah. Kafirçemesi mevkii3170 ada 1 parselde kayıtlı 2.630,38 m² yüzölçümlü arsa nitelikli ana taşınmaz üzerindeki F blok 3. Ve çatı katı 4 numaralı bağımsız dubleks mesken 224.400,00 TL muhammen bedel ve %1 kdv oranıyla satışa arz edilmiştir.
Özellikleri : Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Üçevler Mahallesi, Kevser Sokak, no: 13 adresindeki Turkuaz Evlerinin, F blok, 3. ve çatı katındaki 4 nolu natamam dairedir. Tapu bilgilerinde Demirci Mahallesi olarak kayıtlı olan taşınmazın bulunduğu yer, Demirci Mahallesinden ayrılarak Üçevler Mahallesi adını almıştır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+asma+2 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 7 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, site içerisinde, gayrıfaal asansörlü, bahçeli ve otoparklıdır. Bodrum katında sığınak ve depo, zemin ve asma katlarında dükkan, normal katlarının beherinde 1? er adet ve dubleks katında ise 2 adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür.
Henüz inşaatı tamamlanmamış (natamam) durumunda olan söz konusu dairenin gerek yerinde ve gerekse Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü?nün arşiv bürosundaki onaylı ve kat irtifaklı mimari projeleri üzerinde yapılan ölçüm, inceleme ve tespitlerine göre, giriş (3.) katının bürüt alanı 62,00 m². ve üst (çatı) katının 48,00 m² olup, toplam bürüt alanı 110,00 m² ve toplam net kullanım alanı ise 90,00 m² dir. Dairenin giriş katı 1 adet oda, salon, antre, mutfak, müşterek banyo-wc-lavabo ve 2 adet balkon, üst katı ise 1 adet yatak odası ve 2 adet teras bölümlerinden teşkil edilmiştir. Gerek giriş ve gerekse üst kattaki antre, mutfak, salon ve odaların tabanları beton üzeri şap ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve astar boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Müşterek mahalde bulunan banyo-wc-lavabo bölümünde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Girişi tuğla duvar ile kapatılmış olan dairenin iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan balkon ve teras kapıları ile pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Güney, doğu ve batı cepheli olan dairenin giriş katının güney ve doğu cephelerinde 1? er adet balkonu ve çatı katının doğu ve batı cephelerinde 1? er adet terası mevcuttur.
Ancak; Yerinde yapılan incelemelerine göre, söz konusu dairedeki antre, mutfak, salon ve odalara ait taban kaplamalarının, duvarlarına ait son kat boyalarının, kat merdiveninin, mutfak tezgah ve dolaplarının, yapılmadığı, armatür ve vitrifiyelerinin takılmadığı, girişinin tuğla duvar ile kapalı olduğu, elektrik, doğalgaz, su aboneliklerinin tesis edilmediği, ve mevcut durumu itibari ile söz konusu dairenin kullanıma elverişli durumunda olmadığı görülmüştür. İçerisinde inşaat yönünden eksik bırakılmış olan tüm imalatlar dikkate alınmak sureti ile yapılan genel değerlendirmede, söz konusu dairenin halihazır durumu itibarı ile fiziki gerçekleşme oranının% 85 seviyesinde olduğu tespit edilmiştir.
Ayrıca, borçluya ait söz konusu 4 no?lu dubleks dairenin, bitişiğindeki 3 no?lu dubleks daire ile salon bölümleri arasında olması gereken bölme duvarlarının yapılmadığı, teras alanları ile birlikte müşterek kullanımlı durumuna getirilmiş olduğu ve bağımsız bölüm niteliğini kaybetmiş olduğu tespit edilmiştir. Dairenin tekrar bağımsız bölüm haline gelebilmesi için, projesindeki ölçülere uyulması kaydı ile salon bölümleri arasında olması gereken bölme duvarlarının yerine yapılması ve müstakilen kullanılması gerekmektedir.
Genellikle alt katları işyeri ve üst katları ise mesken amaçlı olarak kullanılan 5 veya 6 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, doğalgaz, telefon ve kanalizasyon gibi her türlü alt yapı hizmetleri mevcuttur.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Beşevler II. Etap Uygulama İmar Planı?nda, Yençok: 12,50 m. (4 kat) olan bitişik nizam ticaret alanında kalmaktadır.
1. Satış Günü : 03/10/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 30/10/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10165 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR