BURSA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Nilüfer/Üçevler'de 140 m² daire mahkemeden satılıktır

BURSA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00976228
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : ÜÇEVLER MAH. / ÜÇEVLER
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 05.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/42 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
310,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
BURSA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/42 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz;Bursa ili Nilüfer ilçesi Demirci Mahallesi 4355 Ada 11 parsel,830,30 m2 yüzölçümlü,3/24 arsa paylı,tapuda mesken vasfıyla kayıtlı Zemin Kat 3.Nolu Bağımsız bölüm sayılı taşınmazın içersinde bulunduğu bina,zemin 2 normal ve dubleks daire olmak üzere toplam 5 katlı betonarme olarak inşa edilmiştir. Binanın dış sıvası ve boyası yapılı olup çatısı eğik çatı üzeri kiremit kaplıdır. asansörlü binanın bahçe kısımda açık otoparkı ve hobi bahçesi mevcuttur.Daire; Hol antre salon 3o da koridor mutfak banyo tuvalet ve 2 adet balkon mahallerinden oluşmaktadır. Brüt 140 m2 net olarak 110 m2 büyüklüğündedir. Salon ve odaların tabanı laminat ile kaplıdır. Duvar ve tavanı plastik boya ile boyalıdır. Islak hacimlerin taban ve duvarı seramik ile kaplıdır. Dış kapı çelik iç kapılar Amerikan panel pencereler ısıcamlı PVC profilden imal edilmiştir. Mutfakta mermerit tezgah ile tezgah altı ve üstü dolap mevcuttur. Elektrik ve su abonelikleri mevcut olan daire kombi ile ısıtılmaktadır.Belediye ve diğer kamu kuruluşlarının hizmetlerinden faydalanan parselin çevresinde yapılaşma 5-6 katlı ayrık nizam şeklindedir. Her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Üçevler Mahallesi(Eski Demirci Mahallesi)Dedeler Sok.Önder-İrem Apt.No:10 'Da 3 Nolu Bağımsız Bölüm Nilüfer / BURSA
Yüzölçümü : 830,30 m2
Arsa Payı : 3/24
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Nilüfer güneybatı aksı gelişme bölgesi uygulama imar planında konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 310.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 14/06/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : BURSA 2.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/42 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR