BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Özlüce'de 230 m² üç katlı bahçeli villa icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979715
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : ÖZLÜCE MAH. / ERTUĞRUL
Oda Sayısı : 5+1
: 230
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/171 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.05.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
28.06.2019 14:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2018/171 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 4599 Ada, 6 Parsel, ÖZLÜCE Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm, bahçeli dubleks binadır. Mesken olarak kullanılan bina zemin + 1. Kat + çatı kattan oluşmaktadır.Zemin katta salon, mutfak, tuvalet ve veranda vardır.Salondaki merdivenle üst katlara çıkılmaktadır. 1. Katta hol, üç yatak odası, banyo ve balkon vardır. Ebeveyn yatak odasında ayrıca duş vardır.Çatı katında hol, iki oda, tuvalet vardır. Salon ve odaların zemini laminat parke, diğer satıhlar seramik ile kaplıdır. Salonda şömine vardır. Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde dolap vardır. Duvarlarda kartonpiyer vardır. Daire kapısı çelik iç kapılar lake boyalı lamine, pencereler renkli pvc den yapılmıştır. Zemin ve 1. Kat 90'ar m2, çatı katı 50 m2 olmak üzere toplamda 230 m2 kullanım alanı vardır. Kombi kalorifer ile ısıtılmaktadır. Bina ortalama 6 yaşındadır. Parselin çevresi çit ile çevrilidir. Binalardan geriye kalan kısımlar bahçe, site içi yol ve ortak havuz olarak düzenlenmiştir. Her villa için binaların bitişiğinde ikişer araçlık kapalı garaj bulunmaktadır.Bölgede her türlü alt ve üst yapı hizmetleri bulunmaktadır.Şehir merkezine ulaşım toplu ulaşım araçlarıyla da rahatlıkla sağlanmaktadır.
Adresi : Özlüce (19 Mayıs) mah.Anadolu Caddesino: 25/A Nilüfer/BURSA
Yüzölçümü : 5.007,16 m2Arsa Payı : 355/3545
Kıymeti : 1.200.000,00 TL KDV Oranı : %8
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama İmar Planında Konut Alanında Kaldığı parsele 0.20 taban alanında, 0,40 kullanma alanında ön bahçede 5,0 mt, yan bahçede 3.00 mt mesafe bırakılarak ayrık nizam iki kat h:6,50 mt yüksekliğinde inşaata izin verildiği belirtilmektedir.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/171 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR