BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Konak'ta 102 m2 daire icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01068606
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : KONAK MAH. / KONAK
Oda Sayısı : 3+1
: 102
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 18.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/247 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2019 13:45
İkinci Satış Günü
:
21.01.2020 13:45
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA7. İCRA DAİRESİ
2018/247 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI:Bursa,Nilüfer İlçesi,Beşevler Mah. 288 ada,9 parsel, Blok Giriş :A/2 BB sayılı toplam 364,08 m2 yüzölçümlü,üzerine kat İrtifakı kurulu Arsa vasıflı, ana yapıda,1.Normal katta, 2/28 arsa paylı 2 nolu mesken niteliğindeki taşınmazın, (1/1) pay üzerinden, tamamı.
İMAR DURUMU:Nilüfer İlçesi, Beşevler Mah.288 ada,9 parsel sayılı yerin 1/1000 Ölçekli Beşevler/KonakMah. Uygulama İmar Planı kapsamında, Bitişik Nizam 4 kat inşaat alanında kaldığı anlaşılmaktadır.
TAŞINMAZIN MAHALLİ KONUMU VE ÖZELLİKLERİ :Taşınmaz, Nilüfer İlçesi, Konak Mah. Yıldırım Cad.1420 Sok.No:34/2-Bursa adresindedir.Taşınmazın bünyesinde yer aldığı ana yapı, betonarme karkas İnşaat niteliğinde toplam 4 katlı olarak inşa edilmiştir. Katlar arası bağlantısı mermer kaplı merdivenle sağlanmaktadır. Çatısı teras olarak düzenlenen yaklaşık 20 yıllık olduğu beyan edilen ana yapının 1.katında yer alan 2 nolu konu taşınmaz,antre,koridor ve bu mekanlara bağlantılı banyo,tuvalet,mutfak,3 oda ,salon ve bir balkon iç birimlerinden oluşmaktadır.Salon ve odaların döşeme kaplamaları, laminat parke,diğer mekanların seramiktir.Islak alanlar hariç diğer mahallerin duvarları sıva üzeri plastik boya tavanları kartonpiyerli plastik badanalıdır. Islak alanların duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Daire giriş kapısı çelik, diğer mekanların ahşap pres kapı, pencereleri ısıcamlı pvc profil doğramadan imal edilmiştir. Mutfağında;mermerit tezgah,mdf alt ve üst dolapları, banyosunda, klozet, lavabo, küvet, duşakabin mevcuttur. Su elektrik doğalgaz abonelikleri bulunan kombi kaloriferle ısıtılan taşınmazın,kombi kaloriferle ısıtıldığı yaklaşık toplam 90.00 m2 net 102 brüt alanında olduğu tespit olunmuştur. Binanın bulunduğuparselin, çevresinde bulunan komşu parsellerinde, benzer şekilde, Bitişik Nizam binalarla yapılaşarak yörenin meskun hale getirildiği, her türlü alt yapı hizmetlerinin ilgili Kamu Kurumlarınca giderilen parselin, yakın konumunda Okul,sağlık ocağır AVM lerin olup, çevresine ulaşımın raylı ve motorlu araçlarla kolay bir şekilde yapılmaktadır.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/12/2019 günü 13:45 - 13:50 arası
2. Satış Günü : 21/01/2020 günü 13:45 - 13:50 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/247 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, satış ilanı tebligatlarının bila tebliğ dönmesi halinde gazetede yapılan satış ilanı İİK Madde 127 gereğincetebligat yerine geçeceği ilan olunur.15/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR