BURSA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Kayapa'da 120 m² daire icradan satılıktır

BURSA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00974359
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : KAYAPA MAH. / HASANAĞA
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 03.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14641 ESAS
Muhammen Bedeli
:
252,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
13.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin kat 2 numaralı icra ihale odası Osmangazi Bursa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA16. İCRA DAİRESİ
2018/14641 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz : Bursa ili Nilüfer ilçesi Kayapa-Çamlık Mahallesi 6281 ada 1 Parselde kayıtlı 24.266,38 m² yüzölçümlü Dokut blok halinde beşer katlı apatmanlar ve arsası nitelikli ana taşınmazdaki 1/144 arsa paylı, K-10 blok zemin kat 3 numaralı bağımsız konut 252.000,00TL muhammen bedel ve % 1 Kdv oranıyla satışa arz edilmiştir.
Özellikleri : Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Kayapa 30 Ağustos Zafer Mahallesi, Fatih Caddesi, TOKİ Konutları, no: 8/B adresindeki K-10 blok binasının, zemin katındaki 3 nolu dairedir. Tapu bilgilerinde Çamlık Mahallesi olarak kayıtlı olan taşınmazın bulunduğu yer, Çamlık Mahallesinden ayrılarak 30 Ağustos Zafer Mahallesi adını almıştır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+3 normal katlı olmak üzere toplam 5 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, asansörsüz, site içerisinde, bahçeli ve otoparklıdır. Bodrum katında sığınak ve depo, üst katlarının beherinde ise 4 er adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür.
Halihazırda,mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin bürüt alanı 120,00 m² ve net kullanım alanı ise 108,00 m² olup, 3 adet oda, salon, koridor, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Salon ve odaların tabanları laminat parke, koridor ve mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları ise alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan balkon kapısı ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzey ve batı cepheli olan dairenin batı cephesinde 1 adet balkonu mevcuttur. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır.
Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan site içerisinde, bahçeli, otoparklı, 5 veya 6 katlı ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz, Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
İmar Durumu : Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 21.01.2019 tarih ve E.8627 sayılı yazılarında;Nilüfer İlçesi, Kayapa, 6281 ada, 1 parsel parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Kayapa Toplu Konut Alanı Uygulama İmar Planı’nda, Y(En Çok): 15,50 m (5 kat) ve E: 0.90 olan ayrık nizam konut alanında kalmaktadır.
1. Satış Günü : 07/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 13/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin kat 2 numaralı icra ihale odası Osmangazi Bursa

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Bursa 16. İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası TAO Uluyol Şubesinde bulunan TR910001500158007298413037 nolu iban numaralı hesaba TC Kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılmasıveya bu miktar kadar milli bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat Kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan post cihazından yatırması lazımdır.Yabancı Para kurunda günlük değişmelerin olması 805 sayılı Kanunun birinci maddesine göre "döviz"teminat olarak kabul edilemez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 27.Maddesine göre Satış ilanının tebliği : Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14641 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR