BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/İhsaniye'de 260 m² dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181237
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : İHSANİYE MAH. / İHSANİYE
Oda Sayısı : 4+1
: 260
Banyo Sayısı : 3
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2871 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
800,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.08.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
11.09.2020 14:15
Satış Yeri
:
BURSA ULUYOL MERKEZ ADALET SARAYI ZEMİN KAT D BLOK KONFERANS SALONU OSMANGAZİ/BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2019/2871 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 2099 Ada, 6 Parsel, İHSANİYE Mahalle, 14 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz yaklaşık 3 yıllık olan dış giriş kapısı aliminyum doğrama ve mermer merdivenli ve asansörlüdür. 7.Katta bulunan dairede giriş kapısı çelik, hol, salon, 2 oda, 1 salon, mutfak, wc, ebeveyn banyosu, 2 balkondan ibarettir. Hol zemini seramik, tavanlar kartonpiyerli, salon ve oda zeminleri laminent parke, tavanlar kartonpiyerli, kapılar amerikan, pencereler pavc, mutfakta mermer set altı üstü dolaplar, ebeveyn banyoda yerler duvarlar seramik, hamam ve lavabo bulunmaktadır. Wc de yerler ve duvarlar seramik, alaturka tuvalet ve lavabo mevcuttur. Balkonların zemini seramik kaplıdır. Bireysel kombilidir. Çıtada bulunan dublekse ahşap merdivenle çıkılmakta, 2 oda, banyo, ebeveyn banyosu, wc ve terastan ibarettir. Oda zemini laminent parke, kapılar amerikan, banyoda zeminler ve duvarlar seramik kaplı, klozet, duşakabin ve hilton lavabo mevcuttur. Ebeveyn banyosunda yerler ve duvarlar seramik kaplı, duşakabin ve lavabo mevcuttur. Wc de yerler ve duvarlar seramik kaplı, klozet ve lavabo bulunmaktadır. Kapılar amerikan lake kapı, pencereler pavc profilidir. Terasta yerler seramiktir. Bireysel kombilidir. Brüt 260 m2, net 220 m2 alanlıdır. Lüks tarzda inşaa edilmiştir. Site içerisinde peysaj düzenlemli, oyun alanları bulunan, FSM Bulvarına ve Tuna Caddesine yakın konumdadır. Betonarme karkas tarzda yapılı binada bina cepheleri mantolamalı, su, ısı ve ses yalıtım sistemleri vardır. Elektrik ve suyu vardır.
Adresi : İhsaniye Mh. İsmetiye Cd. No.23 Alpina Konutları A Blok 7.+Çatı Kat,
No.14 Nilüfer / BURSA
Yüzölçümü : 2.626,64 m2 Arsa Payı : 1725/65666
Kıymeti : 800.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Fethiye Revizyonu Uygulama İmar Planı kapsamında Blok Nizam, 8 kat, TAKS:1.00, KAKS:3.00 bina yüksekliği : 24.50 metre olan konut alanında kalmaktadır.
1. Satış Günü : 13/08/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 11/09/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : BURSA ULUYOL MERKEZ ADALET SARAYI ZEMİN KAT D BLOK KONFERANS SALONU OSMANGAZİ/BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Adalet Bakanlığınca ihalelerin tamamen E-SATIŞ Portalı üzerinden elektronik ortamda yapılması hususunda çalışma yürüttüğü ve klavuz yayınlamak suretiylegeçiş yapılana kadar tüm tedbirlerinİcra Müdürlüklerince alınmasına karar verildiği, bu tedbirler kapsamında ihale esnasında NAKİT PARA akışının bulaş riski doğuracağı aynı zamanda ihale esnasındaparanın alımı, sayımı ve iadesiyle ekstra yoğunluğa sebebiyet verileceği, sahte paranın tespitinin mümkün olamayacağı ile nakit paranın bankaya ulaştırılmasında da bulaş riskinin oluşacağı hususları gereğince NAKİT PARA TEMİNAT OLARAK KABUL EDİLMEYECEKTİR.
Arttırmaya iştirak edeceklerin taktir edilen değerin %20 pey akçesini Müdürlüğümüzün TR540001500158007290499958 nolu hesaba açıklama kısmına iştirak edecek kişinin T.C. Kimlik Nosu ve dosya numarası ile birlikteEN GEÇ İHALE TARİHİNDEN BİR GÜN ÖNCE yatırarak ihale esnasında dekontu elinde bulundurması ve göstermeleri lazımdır. İhalenin alıcıya kalmaması halinde yatırılan teminat en geç bir gün sonra ilgilisine iade edilecektir. (Havale ve EFT dışında para gönderenlerin IBAN bildirir dilekçeyi müdürlüğümüze sunmaları gerekir) Belirtilen koşulları sağlayamayanlar fırsat eşitliği ilkesi gereğince ihaleye kabul edilmeyecektir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2871 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2020

Hikmetullah TEMİZ
İcra Müdür Yardımcısı
127095
E-İMZA

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR