BURSA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/İhsaniye'de 163 m² daire icradan satılıktır

BURSA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979776
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : İHSANİYE MAH. / İHSANİYE
Oda Sayısı : 3+1
: 163
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

OLAY 12.04.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/4008 ESAS
Muhammen Bedeli
:
507,315 TL
Birinci Satış Günü
:
14.06.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
19.07.2019 10:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA17. İCRA DAİRESİ
2017/4008 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :1-Tapu Kaydı:Bursa İli, Nilüfer İlçesi, İhsaniye Mah., 2161 ada, 2 parselde, 14 nolu bağımsız bölümde 8.694,30 m² tapu alanlı, 1 / 80 arsa paylı ve niteliği '? BEŞ ADET DOKUZAR KATLI BETONARME KARGAS APARTMAN VE ARSASI '?vasıflı taşınmazın, bağımsız bölüm niteliği MESKEN olan, kat mülkiyeti bulunan, B Blok, 6. kat, 14 nolu bağımsız bölümün tamamı ilgili borçlu adına kayıtlıdır
2-İmar Durumu: Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü?nün 23.02.2018 tarih ve 24351 sayılı yazısında Bursa İli, Nilüfer İlçesi, İhsaniye Mahallesi, 1 / 1000 ölçekli Fethiye ? İhsaniye Revizyonu Uygulama İmar Planında konut alanında kalmakta olduğu, ayrık nizam, Hmax.: 24,50 m, E: 1.25 olduğu ve onaylı imar planının yazı ekinde bulunduğu belirtilmektedir.
3-Mahalli Durumu:Kıymet takdiri yapılması istenilen ve tamamı Adil Yücel PEKKUL: Faruk oğluna kayıtlı olan söz konusu taşınmaz Bursa ili, Nilüfer İlçesi, İhsaniye Mah. Barbaros Cad. Özüçler Sitesi B Blok N0:19/ 14 adresinde, Zemin Kat ve 8 Normal Kat olmak üzere toplam 9 katlı B.A. karkas nitelikte yapılmıştır. Taşınmazın bulunduğu yapının ilk yapı ruhsatı; 23.07.1992 tarihinde, yenileme ve tadilat ruhsatı; 06.11.2003 tarihinde ve yapı kullanma izni 13.02.2004 tarihinde onaylanmıştır.Yerinde yapılan ölçümlerde 14 nolu Bağımsız Bölümün net kullanım alanı 142,30 m², brüt kullanım alanı 163,65 m² olarak hesaplanmıştır. Yapının hâlihazır durumu ve diğer teknik özellikleri ise aşağıda belirtilen şekilde tespit edilmiştir.Taşınmaz; salon, 3 adet oda, mutfak, hol, banyo, kiler, wc ve 3 adet balkon mahallerinden teşkil edilmiş olup; salonun zemin kaplaması lamine parke, 3 adet odanın zemin kaplaması laminant parke, mutfak ve holün zemin kaplaması seramik kaplama olup duvarlar saten alçı üzeri saten boyalıdır. Salonun tavan duvar birleşiminde spotlu kartonpiyer, mutfak, hol ve odaların tavan duvar birleşimlerinde kartonpiyer uygulaması bulunmaktadır. Salonun orta kısmında 1 adet şömine bulunmaktadır. Mutfakta alt-üst dolap arasında mermerit tezgâh bulunmaktadır. Banyo ve wc zemin duvar kaplamaları seramik kaplamadır. Banyoda küvetli duş kabin bulunmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı ahşap kapı olup, iç kapıları ahşap panel kapıdır. Pencereler çift camlı pvc profildir. Taşınmazın 3 adet balkonu bulunmakta olup, balkonlardan biri cam balkon uygulaması ile kapatılmış olup içerisinde şömine bulunmaktadır. Isıtma merkezi sistem panel radyatörler ile yapılmaktadır.Binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıva üzeri boyalı olup, giriş kısmında dekoratif tuğla kaplama uygulaması bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yapıda ana giriş kapısı demir profil olup, asansör bulunmaktadır. Site içerisinde açık araç otoparkı ve çocuk oyun alanları bulunmaktadır.Konu taşınmazın içinde bulunduğu parselde tüm katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle ayrık nizam 7-8 katlı yapılmıştır.Taşınmaz ilçe merkezine yakın konumda olup, belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
İmar Durumu : Dosyasında yukarıda belirtildiği üzere.
Kıymeti : 507.315,00 TL
KDV Oranı : % 1
Kaydındaki Şerhler : .Taşınmaza ait Tapu Kaydının Şerh/Beyan/İrtifak bölümünde; Beyan; Yönetim Planı: 14.04.2004
1. Satış Günü : 14/06/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 19/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4008 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR