BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/İhsaniye'de 110 m² daire icradan satılıktır

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963684
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : İHSANİYE MAH. / İHSANİYE
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6625 ESAS
Muhammen Bedeli
:
385,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
12.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA9. İCRA DAİRESİ
2018/6625 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
İMAR DURUMU : Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 11.06.2018 tarih ve E.80141 sayılı yazılarında; Nilüfer İlçesi, İhsaniye Mahallesi, 2212 ada, 38 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Fethiye-İhsaniye Revizyonu Uygulama İmar Planı dahilinde kalmaktadır.
Ancak, söz konusu parselde Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 27.09.2017 tarih ve 2998 sayılı kararı ile onaylanan plan değişikliğine, Bursa 1. İdare Mahkemesi 20.02.2018 tarih ve 2017/1863 Esas Sayılı yürütmenin durdurulması kararı bulunmaktadır, denilmektedir.
MAHALLİ DURUMU : Tamamı borçlu adına kayıtlı olan söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan İhsaniye Mahallesi, İçdeniz Sokak, no: 3 adresindeki Atalay-2 Sitesi’nin, C blok, 2. katındaki 3 no’lu dairedir. Tapu bilgilerinde 1. kat, 3 no’lu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, 2. kattaki 3 no’lu daire olduğu görülmüştür. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, zemin+5 normal katlı olmak üzere toplam 6 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, doğalgazlı merkezi kalorifer sistemli, asansörlü, site içerisinde, bahçeli ve otoparklıdır. Zemin katında sığınak, depo ve ortak alanlar, normal katlarının beherinde ise 2’ şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür.
Edinilen bu bilgilere göre; Halihazırda, boş durumunda olan mesken nitelikli söz konusu dairenin bürüt alanı 110,00 m2. ve net kullanım alanı ise 94,00 m2. olup, 3 adet oda, salon, antre, koridor, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Salon ve odaların tabanları laminat parke, antre, koridor ve mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları sıvalı ve plastik boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzey, doğu ve batı cepheli olan dairenin 3 cephesine de bakan 2 adet balkonu mevcut olmakla birlikte, bu balkonların önleri katlanabilir camekanlar ile kapatılmıştır. Merkezi kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik ve su abonelikleri bulunmaktadır.
Ancak; Site içerisinde bazı dairelerin boşaltılarak terk edilmiş olduğunun görülmesi üzerine mahallinde ikamet edenler ile yapılan görüşmelerde, parselin kentsel dönüşüm uygulaması içerisinde kaldığı, sitenin tamamının yıkılacağı ve bu nedenle de site içerisindeki dairelerin terk edildiği belirtilmiştir.
Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan site içerisinde, bahçeli ve otoparklı, 5 veya 6 katlı ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
TAŞINMAZIN KIYMETİ :
Borçluya ait taşınmazın bulunduğu mahal ve mahallerdeki emsalleri, konumu, ebatları, yapı şekli, yapı malzemesi, yüzölçümü, ticari akarı, çevre imar faaliyeti, yapılaşma durumu, yıpranma payı, ulaşım kolaylığı ve çevre düzenlemesi ile nitelik ve nicelikleri de dikkate alınarak bugünkü piyasa mesken alım ve satımlarına göre söz konusu taşınmazın kıymeti aşağıda belirtilmiştir.
İhsaniye Mahallesi, 2212 ada, 38 no’lu parsel : Borçlunun taşınmaz üzerindeki hissesi 1/1 oranı
C Blok, 1. Kattaki 3 no’lu Bağ. Böl. (Mesken)……….: 110,00 m2. * 3.500,00 TL/m2. = 385.000,00 TL.(Yerinde; 2. Kat, Da: 3)(Yalnız; Üç Yüz Seksen Beş Bin Türk Lirasıdır.)
Kıymeti : 385.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 12/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6625 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR