BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Hasanağa'da 140 m2 daire icradan satılıktır

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047429
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : HASANAĞA MAH. / HASANAĞA
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAYAT 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3375 ESAS
Muhammen Bedeli
:
315,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.10.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
20.11.2019 10:40
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
9. İCRA DAİRESİ
2019/3375 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydıBursa İli, Nilüfer İlçesi, Hasanağa Mahallesi, 159 Ada, 3 Parsel nolu 3.534,88 m² yüzölçümlü “Arsa” vasfındaki taşınmazda yer alan, 8500/353488 arsa paylı A Blok, 3. Kat, 10 Nolu Bağ. Bölümün (Mesken) Tam hissesinin borçlu adına kayıtlı olduğu ve alacaklı Türkiye Garanti Bankası A.Ş. adına ipotek bulunduğu anlaşılmaktadır.
İmar ve Ruhsat Durumu
taşınmazın yer aldığı Nilüfer İlçesi, Hasanağa Mahallesi, 159 ada 3 parselin 1/1000 Ölçekli Hasanağa Toplu Konut Alanı Uygulama İmar Planı Revizyonunda “Konut Alanında” kalmakta olduğu ve heyetimizce yapılan araştırmalarda söz konusu parsele 01.04.2016 tarih ve 890/19 sayı ile yapı ruhsatı düzenlendiği anlaşılmaktadır.
TAŞINMAZIN İNCELENMESİ VE DEĞERLEMESİ
borçluya ait taşınmaz Hasanağa Mah., Turna Sok., No:6 Duran’s House, A Blok, 3. Kat, D:10, Nilüfer/BURSA adresinde yer almaktadır.
taşınmaz ayrık nizam 3 Bloktan oluşan açık otoparkı, yüzme havuzu ve çevre düzenlemesi yapılmış olan sitenin A Bloğunda yer almakla birlikte bina, betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış zemin kat, 5 normal kat ve çatı kat olmak üzere toplam 6 kattan oluşmaktadır.Binanın tüm katları mesken amaçlı kullanılmakta olup asansör bulunmaktadır. Bina dış cephe duvarları sıvalı, mantolamalı ve boyalı, bir kısmı cam giydirme cepheli, giriş kapısı alüminyum doğramalı ve camlı, merdiven sahanlıkları mermer, çatısı single kaplıdır.
Keşif tarihinde borçluya ait taşınmazın içine girilememiş olup halihazırda dairenin boş durumda olduğu gözlemlenmiştir. Daire bilgileri emsal daire ve projeleri incelenerek heyetimizce tespit edilmiştir. Taşınmaz kuzey, güney ve batı yönünde Turna Sokağa cephelidir. Daire bina giriş kapısının sol tarafında yer almaktadır. Daire fiiliyatta antre, hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, duş, wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapılı, iç duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, salon ve odaların zemini laminant parke kaplı, oda kapıları beyaz, pencerelerin bir kısmı pvc, bir kısmı alüminyum doğramalı ve camlıdır. Mutfağın zemini seramik kaplı, alt üst hazır kapaklı mutfak dolapları mevcut olup tezgah mermerdir. Islak hacimlerin (banyo, duş, wc) zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Dairenin ısıtma sistemi doğalgaz kombili ve kalorifer peteklidir. Kıymet takdirinin yapılması istenilen taşınmazın net alanı 115,00 m², brüt alanı 140,00 m²’dir. Genellikle mesken amaçlı kullanılan ayrık nizam 4-5 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumdadır.
Borçluya ait taşınmazın bulunduğu mahal ve mahallerdeki emsalleri, konumu, ebatları, yapı şekli, yapı malzemesi, yüzölçümü, ticari akarı, çevre imar faaliyetleri, yapılaşma durumu, yıpranma payı, ulaşım kolaylığı ve çevre düzenlemesi ile nitelik ve nicelikleri de dikkate alınarak bugünkü piyasa daire alım ve satımlarına göre söz konusu taşınmazın kıymeti aşağıda belirtilmektedir.
Hasanağa Mahallesi 159 Ada, 3 No’lu parsel:
Borçlunun beherinin taşınmaz üzerindeki hisseleri 1/1’er oranındadır.
A Blok 3. Kat 10 No’lu Bağımsız Bölüm(Mesken)= 140,00 m² × 2.250,00 TL/m² = 315.000,00 TL
HİSSE MİKTARLARI:
1) Zafer ÖZDEMİR’in Hissesine İsabet Eden Miktar =315.000,00 TL×1/1= 315.000,00 TL (Yalnız; Üç Yüz On Beş Bin Türk Lirasıdır.)
Kıymeti : 315.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 23/10/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 20/11/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3375 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR